kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
3 Şubat 2009, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Ege'de kuvvetli fırtına uyarısı

Giriş Saati : 03.02.2009 09:50
Güncelleme : 03.02.2009 22:48
Yeni Haber
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Ege'de kuvvetli fırtınanın eseceğini duyurdu.

Halen Ege'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak esmekte olan rüzgarın kuvvetini arttırarak bugün öğle saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu (keşişleme) yönlerden 7 kuvvetinde (60 km/s) fırtınamsı rüzgara, akşam saatlerinden itibaren ise 8 kuvvetinde (75 km/saat) fırtınaya dönüşmesi bekleniyor.

Çarşamba gününün ilk saatlerinden itibaren de aynı yönlerden 9 kuvvetinde (90km/s) kuvvetli fırtınaya dönüşmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın, çarşamba günü akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği belirtildi. Meteoroloji yetkilileri, fırtına nedeniyle denizcilerin ve ilgililerin, tedbirli ve dikkatli olmalarını istedi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Gümüşhane, Bayburt, Rize, Hopa ve Ardahan çevreleri ile sabah ilk saatlerde İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Bandırma çevrelerinde kısa süreli yağış geçişleri görülecek. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı, iç ve doğu bölgelerde sis görülecek.

Hava sıcaklığı Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda değişmeyecek, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacak. Rüzgar, genelikle güney ve güneydoğu, ülkemizin güneydoğusu ile sabah saatlerinde Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Gece ve sabah saatlerinde ise doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olunması istendi.

(CİHAN)