kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
19 Aralık 2008, Cuma
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

'Namaz kıldığım için iş kaybettim'

İlker GEZİCİ- MAGAZİN
Giriş Saati : 19.12.2008 10:11
Güncelleme : 19.12.2008 21:30
Yeni Haber
Hacca gitmesini reklam olarak yorumlayanlara eski manken Yaşar Alptekin, sert cevap verdi: Allah'ın reklama ihtiyacı yok. Reklam için bindiğim dalı niye keseyim, enayi miyim ben?....
Hac dönüşü ehramıyla havalimanında boy gösterip, camide kollarını öptürünce eleştiri odağı olan eski manken Yaşar Alptekin, Saba Tümer'in programında kendini savundu!

"Reklam istesem, giderken basını çağırır, 'Bay bay, ben Hacca gidiyorum' derdim. Tek hatam, orada bir gazeteciye dönüş tarihimi söylemem. Kollarımı öpenler, üstümde haccın kokusunu duymuş olmalı. 'Deli' diyorlar. Kendimi Mehdi ilan etmedim ki! İçkiden kurtuldum, takdir etsinler..."

Eski manken ve oyuncu, 'yeni hacı' Yaşar Alptekin, nasıl hidayete erdiğini önceki gece katıldığı Saba Tümer'in programında anlattı. Hac dönüşü havalimanında 'kollarını öptürürken' görüntülendiği için 'reklam yapıyor' diye eleştirilen Alptekin, "Onları Allah'a havale ediyorum" diyerek şunları söyledi:

YAŞAR ALPTEKİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

DİZİ TEKLİFİ GELMİYOR


"Ben hacca giderken 'Ben hacca gidiyorum, bay bay' demedim. Hac vazifemi yerine getirirken bir muhabir beni gördü, konuştuk... Tek yanlışım ise dönüş tarihimi söylemek oldu; havaalanında beni karşıladılar. Allah'ın reklama ihtiyacı yok. Namaz kılıyorum diye iş kaybettim. Mankenlik ve dizi teklifi gelmiyor. Reklam yapmak için bindiğim dalı neden keseyim, ben enayi miyim?"

DELİRDİM SANIYORLAR

Alptekin, "Eskiden çok kazanıyordum ama paramın bereketi yoktu. Şimdi daha az kazanıyorum ama bereketi var. Eğer eski halimle yaşamıma devam etseydim tüm işleri kabul ederdim" dedi. Yaşar Alptekin, 'dine döndükten' sonraki süreçte yaşadıklarını ise şöyle anlattı:

* Beni görenler 'deli' diyor, 'kafayı sıyırdı' diyor. 'Tanıdık doktor var, tedavi ettirelim' diyenler bile oldu. Oysa 'Bu çocuk, kendini alkolden, diskodan kurtardı' diye takdir etmeleri lazım. Kendimi Mehdi ilan etmedim ki! Bana böyle diyenlere dua ediyorum.

* İlk başlarda annem bile tedirgin oldu. Namaz kıldığımı görünce beni kenara çekti ve bana 'Yalan söyleme, hangi cemaate girdin? Bir yere imza attın mı?' diye sordu. Benim cemaat veya tarikatla alakam yok... Gün geçtikçe o da alıştı ve şimdi 'Allah kabul etsin' diyor...

* En büyük isteğim 81 yaşındaki babamın namaz kılması. Onun namaz kılabilmesi için çok dua ediyorum. Babam ayaklarından rahatsız ama ben ona 'İslam yumuşak bir din. Oturarak da, yatarak da namaz kılabilirsin' diyorum.

BABAM BANA HİÇ BASKI YAPMADI!

16 yaşındaki kızı Ayris'le 2 yıldır birlikte yaşadıklarını anlatan Yaşar Alptekin, "4 yaşından beri her akşam kızıma kahvaltıda ne yemek istediğini sorarım. Sabah namazından sonra kızımın kahvaltısını hazırlar, bulaşıkları yıkar ve onu okuluna götürürüm" şeklinde konuştu.

Saba Tümer'in davet etmesi üzerine yayına katılan Ayris Alptekin de babasının değişimine tanıklık ettiğini ve yadırgamadığını söyledi: "Babam ibadetinde samimi. Bana baskı yapmadı, hayatımı değiştirmedi. Eskiden çok agresif ve sinirliydi. Şimdi daha mülayim. Anlayışlı olması işime geliyor. Şunu söylemek isterim babamla gurur duyuyorum."