kapat
E-gazete
|
Hava Durumu
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
English
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
8 Eylül 2008, Pazartesi
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

'Hakkım olan parayı kimseye bırakmam'

MAGAZİN
Giriş Saati : 08.09.2008 00:45
Güncelleme : 08.09.2008 00:54
İpek Tuzcuoğlu, "O...Çocukları" adlı filmin yapımcısına ücretini alamadığı gerekçesiyle dava açtı. Filmin yönetmeni, senaristi ve oyuncuları da sırada..
Mayıs ayında gösterime giren sinema filmi "O... Çocukları"nı 712 bin kişi izledi. Ancak teknik ekip ve oyuncular, film gişede yaklaşık 1 milyon 500 bin YTL kazanmasına rağmen yapımcıdan ücretlerini alamadıklarını iddia etmişti. Bu iddiaları doğrulayan ilk hareket İpek Tuzcuoğlu'ndan geldi. "O... Çocukları"nın başrol oyuncularından Tuzcuoğlu, ücreti ödenmediği gerekçesiyle filmin yapımcısı Selay Tozkoparan'a dava açtı. Sözleşmede yer alan oyunculuk ücretini alamadığını belirterek tepki gösteren Tuzcuoğlu "Beş aydır bekliyorum. Sevmediğim bir durumla karşı karşıyayım. İnsanlarla arama paranın girmesinden nefret ederim. Ama tahsil edemediğim bir alacağım var" dedi. Ünlü oyuncu "Film iş yapmasaydı 'neyse' diyecektim. Ne kadar alacağım olduğunu söyleyemem. Çünkü sözleşmede gizlilik şartı vardı. Önemli olan ne kadar alacağım değil; hakkım olanı neden alamadığım" diye konuştu.

DİĞERLERİ DE DAVA AÇACAK
Görünen o ki Selay Tozkoparan ile davalık olan tek isim İpek Tuzcuoğlu olmayacak. Filmin yönetmeni Murat Saraçoğlu, senaristi Sırrı Süreyya Önder, oyunculardan Sarp Apak ve teknik ekip de alacaklarını tahsil edebilmek için dava açmaya hazırlanıyor.
Haberin fotoğrafları