kapat
E-gazete
|
Hava Durumu
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
English
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
8 Eylül 2008, Pazartesi
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat
BAYRAK KARDEŞLİĞİ Tribünlerde Amerika’dan gelen taraftarlar arasında ABD’de yaşayan Kübalılar da vardı. Taraftarlar Amerikan ve Küba bayraklarını beraber salladı.

Futbol aşkı' Küba ile ABD'yi de buluşturdu

Giriş Saati : 07.09.2008 23:37
Güncelleme : 08.09.2008 00:21
Ankara ve Erivan'ı buluşturan futbol diplomasisinin bir benzeri de Karayipler'de yaşandı. Düşman rejimler ABD ve Küba, 61 yıl sonra Havana'da karşılaştı..
Türkiye'nin Erivan'da Ermenistan Milli Futbol Takımı ile Dünya Kupası elemeleri için karşılaştığı gün, Küba'nın başkenti Havana'da da ABD ve Küba takımları eleme maçı için sahaya indi. Komünizmin ve kapitalizmin temsilcilerinin karşılaşmasından ABD 1-0 üstünlükle ayrıldı. ABD Milli Takımı, 1959 Devrimi'nden önce 1947'de maç yaptığı Küba ile tam 61 yıl sonra ilk kez karşı karşıya geldi.

ALKIŞA ALKIŞLA KARŞILIK
ABD, Pedro Marrero Stadyumu'ndaki maçta Küba'yı ilk yarıda Clint Dempsey'in attığı golle yendi. Sahaya çıkan Amerikalı futbolcuların Kübalı taraftarları alkışlamasına, taraftarlar da alkışla karşılık verdi. Amerikan takımının antrenörü Bob Bradley, "Karşılıklı alkışlar spontane gelişti. Önceden kararlaştırdığımız bir şey değildi" dedi. Kübalıların çok sıcak insanlar olduğunu belirten Bradley, "Bizi çok iyi ağırladılar" diye konuştu.