kapat
E-gazete
|
Hava Durumu
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
English
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
8 Eylül 2008, Pazartesi
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

TİM genel kurulu yarın yapılacak

Giriş Saati : 08.09.2008 16:17
Güncelleme : 08.09.2008 17:43
Yeni Haber
Dört adayın yarıştığı ve çekişmeli geçmesi beklenen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) seçimli Genel Kurulu, yarın İstanbul'da gerçekleştiriliyor. Okan Oğuz ve Oğuz Satıcı'nın ardından TİM'in üçüncü başkanının seçileceği Genel Kurula Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in de katılacağı açıklandı.

Genel Kurul Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ve TİM Başkanı Oğuz Satıcı'nın açılış konuşmaları ile başlayacak ve ardından İçra Komitesi ve başkanlık seçimlerine geçilecek.

TİM Başkanlığı için şu an dört kişi adaylığını resmen açıklamış bulunuyor. Adaylar arasında birleşmeye yönelik çalışmaların sürdüğü de gelen bilgiler arasında. TİM Başkan Vekili Mehmet Büyükekşi, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı İsmail Gülle ile Orta Anadolu Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran ve Ali Kahyaoğlu başkanlık için yarışıyor. Yaklaşık 40 bin ihracatçıyı temsil eden sektörel ve bölgesel 59 ihracatçı birliğinin yönetim kurulu üyelerinden oluşan genel kurulda 344 delege oy kullanacak.

Genel Kurul TİM'in İstanbul Yenibosna'daki Dış Ticaret Kompleksi'nde yapılacak ve 9.30'da kayıt ve hazirun tespiti ile başlayacak.
ANKA