kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
17 Şubat 2009, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Lüks konut izdihamı!

Giriş Saati : 17.02.2009 15:40
Güncelleme : 17.02.2009 23:19
Yeni Haber
Ağaoğlu Avrupa yakasındaki ilk projesi olan My City Bahçelievler'i satışa sunarken, proje büyük bir ilgiyle karşılandı. Normalde 18 Şubat'ta satışa çıkacak konutlara gelen yoğun talep nedeniyle satışlar erkene alınırken, 3 günde yaklaşık 400 konut satıldı, bir o kadar da ön talep toplandı. Talep nedeniyle projenin satış ofisinde neredeyse izdiham oluştu.

*PROJELERİN AYRINTILARI İÇİN TIKLAYINIZ...

Ali Ağaoğlu, ilk projesi olan My City Bahçelievler'de gelen yoğun talep nedeniyle satışı erkene çekmek zorunda kalarak, satış ofisine gelenlere bilgi verdi. Kısa bir süre önce düzenlediği bir basın toplantısında ekonomik krizde yeni projelere başlamanın riskini soran gazetecilere "İsteyenlerle iddiaya girerim, Bahçelievler'de iki ayda bin daire satılır" diyen Ali Ağaoğlu, Bahçelievler'deki ilgiyi değerlendirerek, "son üç günde 400'e yakın dairenin satışını gerçekleştirdik" dedi.

"DOĞRULAR BİRARAYA GELİNCE HER İŞ BAŞARILI OLUR"

Toplantıda konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, yeni projeyle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Biz daha önce de krizde oturup ağlamakla hiçbir şey olmayacağını söylemiştik. Ekonomik krize rağmen, Bahçelievler'de satışa erken başlamak zorunda kaldık. My City Bahçelievler'de bin daireyi iki ayda satarız diye iddiaya girelim dediğim zaman kimse yanaşmadı. Ancak arkadaşlarımız ofisi dün sabaha karşı 02.30'da kapatabildiler. Bu yoğun ilgi beni bile şaşırttı" dedi.

Avrupa yakasından My City Bahçelievler projesinden sonra hayata geçirecekleri beş projeyle Avrupa yakasına da hızlı bir giriş yapmayı planladıklarını belirten Ağaoğlu kriz döneminde karlarını en düşük seviyeye çekerek ve ödemeleri erteleyerek müşterilerine yatırım imkanı sunduklarını belirtti. Ali Ağaoğlu sözlerine şöyle devam etti: "İnsanlar kriz nedeniyle yarın ne olacağını bilemiyor ve bazı ihtiyaçlarını erteliyor. Biz işte bu ortamda daire almak isteyenler için ödemelerini erteledik, kârımızı minimize ettik, üstümüze düşen fedakârlığı yaptık. Kriz ortamında demir fiyatları indi, emtia fiyatlarında düşüş yaşandı. Biz bu maliyet düşüşlerini müşterilerimizle paylaşmak istedik. Kârımızdan da fedakarlık yaptık. Hep 3 kazanıyorsak, bugün 1 kazanacağız. İşçi çıkarmak yerine yeni eleman takviyesi de yapıyoruz. Sadece bu projede 2 bin 500 kişi çalışacak. Biz karımız da dahil, her şeyimizi paylaşan bir şirketiz."

Ali Ağaoğlu, doğru proje, doğru yer, doğru fiyat ve doğru ödeme koşulları gibi birçok doğrunun biraraya gelmesiyle herkesin kazanacağı işlerin ortaya çıktığını ve Ağaoğlu olarak bu konuya çok büyük önem verdiklerini belirtti. Avrupa yakasındaki diğer projeleriyle ilgili de bilgi veren Ağaoğlu ilk olarak Seyrantepe'de çok önemli bir bina için kolları sıvadıklarını bu projeyi takiben Ayazağa, Yeniköy ve Bahçelievler'e yeni projeler kazandıracaklarını söyledi.