kapat
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
Okur Temsilcisi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
11 Ekim 2008, Cumartesi
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat
SANAYİCİYE NEFES ALDIRILMALI Özilhan, sanayiciye nefes aldıracak önlemleri de, enerji ve işçilik maliyetlerinin azaltılması, kredideki vergilerin hafifletilmesi olarak sıraladı.

Kemer sıkma dönemi başladı yatırımımızı beklemeye aldık

10.10.2008
Anadolu Grubu Başkanı Özilhan, krizde yatırımın azalacağını belirterek "Türkiye küçülecek" diye konuştu..
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, dünya düzeninin değiştiğini, önümüzdeki 2-3 yılın zorlu geçeceğini söyledi. Kemer sıkma döneminin başladığına dikkat çeken Özilhan, "Şu aşamada yangın yerindeyken kimse yatırım düşünmez. ya hiç kredi alınmaz ya da kredi talebi minimuma düşer. Türkiye küçülecek" dedi

HÜKÜMET GECİKTİ
"İhracat yavaşlayacak, turizm geliri düşecek ve yabancı sermaye ilgisi azalacak" diyen Özilhan, hükümetin zamanında harekete geçemediğini, uzun bir dönemi ekonomi dışındaki konulara odaklanarak geçirdiğini ifade etti. IMF ile standby anlaşması yapılmasının güven açısından yararlı olacağını kaydeden Özilhan, reel sektörün dış borcunun da tehlikeli olduğunu, önümüzdeki dönemde işsizliğin artacağını ifade etti. Özilhan, krize karşı önlem almaya başladıklarını belirterek, bu önlemleri şöyle açıkladı: "Sinop'taki santral yatırımımız 250-300 milyon Euro'luk sermaye gerektiriyor. Ancak şu an uzun vadeli 5-10 yıllık kredilerin lafının edilmediği bir dönem. Yatırım planımızı mecburen beklemeye aldık. Bunun yanı sıra stoklarımızı minimize ediyoruz, likitte kalıyoruz."