kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Ekim 2007, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

"Bedel ödemekten kaçınmayacağız"

AA
Yeni Haber
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında gerçekleştirilen terör zirvesinin ardından yapılan açıklamada, terör örgütünün hain saldırılarla toplumun birlik ve beraberliğini bozmak amacı güttüğünün aşikar olduğunu belirtilerek, ''Türkiye, Irak'ın toprak bütünlüğüne saygılı olmakla birlikte teröre yardım ve yataklık yapılmasına müsamaha göstermeyecek ve hakkını, hukukunu, bölünmez bütünlüğü ile vatandaşlarını korumak için gereken bedel ne ise ödemekten kaçınmayacaktır'' denildi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen terör zirvesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi aracılığı ile yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, bugün Hakkari'de meydana gelen menfur terör saldırıları üzerine Cumhurbaşkanı Gül'ün başkanlığında gerçekleştirilen Devlet Zirvesi'nde son gelişmelerin ayrıntılı bir biçimde ele alındığı kaydedildi.

Toplantı sırasında, terörle mücadele konusunda Türk halkının devletine olan tam güveninden kaynaklanan mevcut azim ve kararlılığının vurgulandığı belirtilerek, zirvede şu konuların kamuoyunun dikkatine getirilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi:

''Terör örgütünün bu hain saldırılarla toplumumuzun birlik ve beraberliğini bozmak amacı güttüğü aşikardır. Buna karşılık halkımızın haklı tepkisini gösterirken, kardeşlik duygularına zarar verecek tutum ve davranışlardan kaçınarak, her durumda sağduyusunu koruyacağına, güç birliği içinde hareket edeceğine, birlik ve beraberliğini güçlendirerek teröre karşı en anlamlı cevabı vereceğine inancımız tamdır. Aynı anlayış içinde, bütün kurum ve kuruluşlarımızın ve özellikle yazılı ve görsel medyamızın üzerlerine düşen sorumlu ve sağduyulu yaklaşımı sürdüreceklerinden kuşku duyulmamaktadır.

Bu menfur saldırılar karşısında günün, birlik ve beraberlik günü olduğu, aziz milletimiz ve ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarınca takdir edilecektir.

Milletimizin desteği, tüm kurum ve kuruluşlarımızın işbirliği, kahraman güvenlik kuvvetlerimizin yılmaz ve özverili üstün görev anlayışıyla bölücü terör örgütüne karşı yürütülen mücadele kararlılıkla sonuna kadar devam ettirilecektir. Türkiye, Irak'ın toprak bütünlüğüne saygılı olmakla birlikte, teröre yardım ve yataklık yapılmasına müsamaha göstermeyecek ve hakkını, hukukunu, bölünmez bütünlüğü ile vatandaşlarını korumak için gereken bedel ne ise ödemekten kaçınmayacaktır. Bu husus, rahmetle andığımız şehitlerimize, acil şifalar dilediğimiz yaralılarımıza olduğu kadar, gelecek nesillerimize de yönelik sorumluluğumuzdur.''