kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Ekim 2007, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Cinayeti işledi, yalnızca SIM kartı götürdü

Müslüm SARIYAR SABAH
Ailesinin önünde Necmettin U.'yu öldüren katil yalnızca 2 cep telefonunu gasp etti ve içinden SIM kartlarını alıp cihazı bıraktı. Olayın tek görgü tanığı eşin ifadeleri ise birbirini tutmuyor..
Ümraniye'de girdiği evde 2 çocuk babası Necmettin U.'yu öldüren katilin sadece cep telefonlarının SIM kartlarını gasp ettiği ortaya çıktı. Olayın tek görgü tanığı olan ve 25 gün önce ikinci bebeğini dünyaya getiren Meltem U., eşinin öldürüldüğü olayı her ifadesinde farklı anlatınca polis genç kadının ilişkilerini mercek altına aldı. Polise ifade veren Meltem U., önceki gün saat 06.40 sıralarında yatak odalarının balkonuna dayadığı kalasa tırmanarak çıkan bir kişinin eşinin karşı koymasına rağmen içeri girdiğini, ardından kendisine eşinin el ve ayaklarını bağlattığını anlatmıştı. Sonra saldırganın kendisini çocuklarının uyuduğu odaya götürerek tecavüz etmeye çalıştığını anlatan Meltem U. bu sırada el ve ayaklarını çözen eşinin ruhsatlı tabancasıyla müdahale ederken yaşanan arbede sırasında karnından vurularak öldüğünü söylemişti.

SABIKALI, TEŞHİSİ YAPAMADI
Ancak polisin yaptığı araştırmada olayın farklı olabileceği şüphesi doğdu. Meltem U. gösterilen 300 sabıkalı resmi içinde teşhis yapamadı. Bunun üzerine verdiği eşkal doğrultusunda robot resim çizildi. Meltem U. saat 22.30 sıralarında evine gönderildi. Ancak ifadeleri birbirini tutmayınca bir saat sonra yine polis merkezine götürüldü. Önceki geceyi burada geçiren kadının sorgusuna dün saat 13.00'te süt molası için ara verildi. 15 dakika evde bebeğine süt veren Meltem U. yeniden Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Evde bir saat kalan saldırganın kendisini sadece öptüğünü söyleyen Meltem U.'nun yüzünde ise çizikler olduğu görüldü. Polis ekipleri gençkadının anlattığı gibi kalası kullanarak balkona çıktı. Ancak katilin bu yolu kullandığına dair her hangi bir ip ucu bulunamadığı gibi balkon kapısının da zorlanmadığı tespit edildi. Katilin eve ana kapıdan girdiği şüphesi doğdu.

"ÇALINDI" DEDİ AMA EVDE ÇIKTI
Ayrıca gasp edildiğini söylediği fotoğraf makinesi ve kameralar ile 2 cep telefonu yatak odasında bulundu. Fakat cep telefonlarının SIM kartlarının alındığı belirlendi. Meltem U. bu kez de altınların çalındığını söyledi. Ancak onlar da evde bulundu. Bunun üzerine Meltem U. iki kızının kolunda bulunan altın bilezikleri aldığını ifade etti. Saldırganın, eve girdiği anda "İsmail Kara'yı arıyorum" dediğini söyleyen Meltem U., bu ismi daha sonra sürekli değişik söyledi.