kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Ağustos 2008, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Şahane Müftüoğlu (arkada), Öztürk'ün hem danışmanı hem de partisinin Antalya'dan milletvekili adayı olmuştu.

'Şahane ile aldatmak'

Uğur BECERİKLİ- Ceyda KARAASLAN / ANKARA
'Allah ile Aldatmak' kitabının yazarı ilahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk, 18 yıllık eşini danışmanı Şahane Müftüoğlu ile aldattığı iddiası için "Çeşme başı dedikodusu" dedi. Müftüoğlu ise yıllık izne çıktı..
Siyasette bulamadığı başarıyı "Allah ile Aldatmak" kitabıyla yakalayan ünlü ilahiyat profesörü Yaşar Nuri Öztürk başka bir aldatma olayıyla gündemde...

*ŞAHANE MÜFTÜOĞLU FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Öztürk'ün, danışmanı Şahane Sultan Müftüoğlu ile aşk yaşadığı öne sürüldü. İddia, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Şahane Sultan Müftüoğlu'nun, Öztürk'ün eşine gönderdiği öne sürülen mesajlarla ortaya çıktı. Danışmanlığı bırakıp İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği'nde işe başlayan Müftüoğlu, "Eşinle beraberim, sana çok gülüyor" diye mesaj gönderince Canan Öztürk elçiliğe şikâyette bulundu. Canan Hanım suç duyurusunda bulunacağını belirtirken Şahane Müftüoğlu yıllık izne çıktı. SABAH'ın sorularını yanıtlayan Yaşar Nuri Öztürk ise yaşananlar için "Çeşme başı dedikodusu" yorumu yaptı. 22 Temmuz 2007'deki seçimler öncesinde danışmanı ve Antalya'dan partisinin milletvekili adayı olan Müftüoğlu ile yaşadığı iddia edilen ilişkiyi yalanlayan Öztürk, "Tabii ki parti içi muhalefet var, parti içi çekişme ve kıskançlık da var. Sorun da zaten buradan çıktı" dedi. Aşk iddiaları konusunda "Öyle şey olur mu? Aşk olsa saklamam" yorumunu yapan Öztürk, "Bu olaya komplo bile diyemiyorum. Komplonun bile bir ciddiyeti olur. Bu tamamen mahalle dedikodusundan öte bir şey değil. Tamamen çeşme başı demeçleri" dedi.

'PARTİ İÇİ KISKANÇLIK'
Ünlü ilahiyatçı, eşinin açıklamaları içinse "Bu konuyla ilgili değerlendirmemi bir basın toplantısıyla ileride açıklayacağım" diye konuştu. Yaşar Hoca, eşi Canan Öztürk için "evde yok" diyerek görüşülmesini engelledi. Öztürk, "Canan Hanım evde yok. Konuşup konuşmayacağını kendisi bilir" demekle yetindi.
Haberin fotoğrafları