kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Ağustos 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Tatilcilerin gözdesi ''yat turları''

Yeni Haber
Tarihle iç içe olan Akdeniz sahillerinin bakir güzellikleri ve gizemine tanıklık etmek isteyen tatilciler, günübirlik düzenlenen yat turlarıyla ''Mavi yolculuk'' gerçekleştirmenin keyfini çıkarıyorlar.

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesindeki turizm işletmelerinde düzenlenen turlarla, farklı koylarda denizin tadını çıkaran tatilciler, Holmi Harabeleri, Liman Kalesi, Dana Adası gibi tarihi yerleri tanıma fırsatı buluyor.

Yatla ''Mavi Yolculuk'' yaptıran Ali Küçük, tatilcilerin yat turlarına gösterdiği ilginin her yıl arttığını belirterek, yörede turizmin gelişmesi çaba gösterdiklerini söyledi.

Turların ekonomik olduğu kadar konforuyla da tatilcilere farklı bir seçenek sunduğunu vurgulayan Küçük, ''Turlara katılanlar, bölgenin bakir güzelliklerine, mavi suların eşsizliğine ve tarihin büyüsüne tanıklık ederek huzurlu bir gün geçiriyorlar, tüm streslerini atıyorlar'' dedi.

Küçük, marinada 8 yatın tatilcilere hizmet verdiğini anımsatarak, bunlardan ikisinin kendilerine ait olduğunu bildirdi. Yöre sahillerindeki bazı kesimlerin el değmemiş yapısıyla ilgi çektiğini vurgulayan Küçük, eşsiz güzelliğe tanıklık etmek isteyenleri yat turlarına katılmaya beklediklerini ifade etti.

Küçük, 110 ve 160 kişilik, tekneleriyle Liman Kalesi önünden geçerek, dibi kum olan Barbaros koyu, ardından Dana Adası güzergahından Tisan ve Boğsak koyunda demir attıklarını, yörenin yapılaşma yaşanmamış bölgelerinde vakit geçirilmesi olanağı yarattıklarını bildirerek, şunları söyledi:

''Turlara katılan tatilciler, tertemiz mavi sularda yüzme imkanı buluyor, ayrıca su kayağı ve sörf gibi su sporları yapabiliyorlar. Çeşitli aktivitelere katılan misafirler, 8 saatlik sürede unutulmaz bir gün geçiriyorlar.

Turlara çevre il ve ilçelerden çok sayıda kişi katılıyor. Temmuz-Ağustos aylarında ilgi artırıyor. 15 yıldır Marmaris-Bodrum'da yat turları düzenliyordum, ancak Taşucu'ndaki el değmemiş bakir alanlar Türkiye'nin hiçbir yerinde yok. Bunu turlarımıza katılan yerli ve yabancı tatilcilerimiz de onaylıyor.''

(AA)