kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Ağustos 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Cemil Kaparca

Elçinin koruması evde asılı bulundu

Türkiye'nin Meksika Büyükelçisi'nin koruması, İspanya'da bir evde asılı bulundu. 16 Haziran'dan beri kayıp olan korumanın öldürülmüş olma ihtimali de değerlendiriliyor..
Türkiye'nin Meksika'daki Büyükelçisi Ahmet Banguoğlu'nun sivil koruması İspanya'nın başkenti Madrid'de ölü bulundu. Polis memuru Cemil Kaparca'nın 29 Temmuz'da Madrid'in Hortaleza ilçesinde terk edilmiş bir evde ölü bulunduğu bildirildi.

PSİKOLOJİK SORUNLARI VARDI
Türkiye'nin Madrid Büyükelçiliği'nden alınan bilgiye göre, İspanyol polisi tarafından evde asılı olarak bulunan Kaparca'nın intihar ettiği sanılıyor. Bununla birlikte, bir cinayetin söz konusu olabileceği şüphesiyle savcılık soruşturma başlattı. Psikolojik sorunları olan Kaparca'nın Türkiye'ye gönderilmesi için resmi işlemlerin başlatıldığı öğrenildi.

CENAZE İZİNLE YOLLANACAK
Meksika'nın başkenti Meksiko'da 16 Haziran günü ortadan kaybolan Kaparca'nın kayıtlara göre 17 Haziran'da Madrid'e giriş yaptığı belirtildi. Kaparca'nın üzerinde yaklaşık 3 bin dolar para bulundu. Yurtdışı görevinden dolayı kırmızı pasaport taşıyan polis memuru hakkındaki soruşturma tamamlanır tamamlanmaz, İspanyol savcılığından izin alınarak cenazenin Türkiye'ye gönderileceği kaydedildi.