kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 11 Haziran 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Aslan'da teknik direktör bilmecesi

Yeni Haber
Galatasaray Kulübü Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı yapıldı...
Sarı-kırmızılı kulübün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıya yaklaşık 200 üye katılırken, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ile yönetim kurulu üyeleri Haldun Üstünel, Nejat Uygur ve Ali Haşhaş da toplantıda hazır bulundu.

Başkan Adnan Polat, toplantıda yaptığı konuşmada futbol takımının başına getirilecek teknik direktörün belirlenmesi konusunda çalışmaların son noktaya yaklaştığını, kısa sürede yeni teknik adamın ismini açıklamayı arzu ettiklerini belirtti.

Adnan Polat, ellerinde çeşitli alternatif isimler olduğunu ve her biriyle en az ikişer kez görüştüklerini aktararak, ''Şu anda sözleşme imzalama aşamasındayız. Görüşmeler sürüyor. Henüz tam mutabakat sağlayamadık. Ama kısa sürede bitirmek durumundayız'' dedi.

Transfer konusuna da değinen Polat, 3 tecrübeli ismi kadrolarına katmayı planladıklarını, ancak aceleci davranmadıklarını dile getirerek, ''Çünkü o zaman fiyatlar artıyor. Sessiz ve derinden gitmek istiyoruz. İçiniz rahat olsun. Transferleri zamanında bitirip, Şampiyonlar Ligi elemelerine tam kadroyla hazırlanırız. Mali açıdan Şampiyonlar Ligi bizim için büyük önem arz ediyor'' diye konuştu.

-STAT İNŞAATINDA SORUN-

Adnan Polat, Seyrantepe'de yapımına başlanan yeni statla ilgili gelinen noktadan kesinlikle memnun olmadıklarını söyledi.Stat inşaatında programın çok gerisinde kalındığından şikayet eden

Polat, şunları söyledi:

''TOKİ ile temasa geçtik. Yüklenici firma programın çok gerisinde ve kulüp olarak bu durumdan son derece rahatsısız. Durum şu anda bizim arzu ettiğimiz noktada değil, bizi mutsuz etmektedir. Garaj katlarının atılmasının ardından VIP ve loca bölümlerinin satışına başlayarak önemli bir kaynak yaratacak, bu gelirle de borç ödemeleri yönünde bir program yapacaktık. Programa göre de haziran ayında bu aşamada olunması gerekiyordu. Devletin bize vermiş olduğu biz söz var. Artık betonarme bölümler yükselene kadar kombine satışına başlamayacağız. Eğer yapabilseydik, borçlarımızı ödeme yönünde çözümler üretecektik. Gelinen nokta bizi son derece olumsuz etkiledi.''

-RİVA ARAZİSİ YENİDEN GÜNDEMDE-

Polat, sarı-kırmızılı kulübün Riva'daki arazisiyle ilgili önemli aşama kaydettiklerini anlatırken, inşaat izninin 1 ay içinde ellerinde olacağını söyledi.

Riva'daki arazide kendileri inşaat yapıyormuş gibi düşünerek 800 villanın yer aldığı bir proje hazırladıklarını ifade eden Polat, ''Beykoz Belediyesi tarafından bu proje onaylandı. Yakın zamanda elimizde inşaat izni de olacak. Bu durum, araziyi değerlendirme aşamasında elimizdeki önemli bir koz. Yaklaşık 1 ay içinde proje tasdiki alındıktan sonra her türlü yatırımcı kolayca gelecek'' diye konuştu.Mecidiyeköy'deki GS Store Çadırı'nın bulunduğu arazide iş merkezi yapmayı planladıkların yineleyen Polat, Florya Metin Oktay Tesisleri arazisinin değerine de dikkat çekerek, ''Burası antrenman yapmak için Türkiye'nin en pahalı arazisi. Farklı şekilde değerlendirmeliyiz. Ne kadar çok gayrimenkulümüz olsa da, o kadar zengin değiliz'' ifadelerini kullandı.

-SU SPORLARI-

Su sporları şubesinde yaşanan sorunlardan haberdar olduğunu belirten Adnan Polat, hazırlanan raporun yönetim kuruluna sunulduğunu ancak henüz incelemediklerini belirterek, ''Sıkıntı olduğu malum, dün tüm günümü bu konuya ayırdım. Sorunların giderilmesi için 1 hafta içinde gereken kararları alacağız'' derken, yeni tüzüğün hazırlanması konusuna da değinerek, ''İnşallah bu sene içinde tamamlanmış olacak. Tamamlamamız lazım'' ifadesini kullandı.

Polat ayrıca, yeni bir personel düzenlemesine de gideceklerini aktardığı konuşmasında, tasarrufa gitme yolunda ellerinde fazla kadro tutmayacaklarını söyleyerek, işten çıkarmalar olabileceği sinyali verirken, üyelere yönelik, ''Önümüzdeki günlerde mali, sportif ve tesisleşme anlamında güzel şeyler olacak'' diyerek sözlerini tamamladı.

EREN TALU'NUN BABASINDAN STAT AÇIKLAMASI

Toplantının görüşmeler bölümünde, Seyrantepe stat inşaatı yüklenici firmasının sahibi Eren Talu'nun da babası olan divan kurulu üyesi Erdem Talu söz alarak, stat inşaatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İnşaatta gecikme olma nedeni olarak, projede yapılan tadilatları gösteren Talu, ''Dün kapsamlı bir toplantı yapıldı. Endişe edecek bir şey yok. Gecikme var, ama inşaat hızla devam edecek'' derken, bu sırada Adnan Polat'ın oturduğu yerden, ''İnşallah' demesi dikkat çekti.Görüşmelerde söz alan Özer Berkay, Turkcell Süper Lig'de sezonu ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe'yi bağırlarına bastıklarını söyleyerek, ''Yaşasın Fenerbahçe'' demesi, üyeler arasında farklı tepkilere neden olurken, Berkay ayrıca, Hakan Şükür'ün Florya'da Metin Oktay'ın yanına heykelinin dikilmesine ve futbol okullarına adının verilmesi fikrine karşı çıktığını aktardı.

Galatasaray Divan Kurulu Toplantısı'nın gelecek ay Galatasaray Üniversitesi'nde yapılacağı açıklandı.

-ÜYELERE BARBEKÜ-

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Turkcell Süper Lig 2007-08 sezonu şampiyonluğu nedeniyle Divan Kurulu üyelerine barbekü partisi verdi.

Toplantının sona ermesinin ardındanüyeler için tesisler içinde hazırlanan özel bölümde barbekü partisi verilirken, bu bölüm basın mensuplarına kapalı olarak gerçekleştirildi.Diğer yandan, toplantı öncesi tesislere bazı basın mensuplarının girişine engel olundu. Yapılan kimlik kontrolleri sırasında güvenlik görevlileriyle bazı basın mensupları arasında tartışma yaşandı.
21:45
İsviçre - Türkiye
EURO 2008 karşılaşması (ATV)