kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 11 Haziran 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Sivasspor "çürük çim" skandalı

Yeni Haber
Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun, maçlarını oynadıkları 4 Eylül Stadyumu'nun zeminin, statta yapılan bir programın ardından çok kötü hale geldiğini belirterek, ''Şu anda stat berbat durumda, zemin yanmış, çukurlar oluşmuş'' dedi.

Bülent Uygun, bir süre sonra Sivasspor'a devredilecek olan 4 Eylül Stadyumu'nun hafta sonu bir firma tarafından, çocuklara yönelik olarak düzenlenen eğlence programı için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce 30 bin YTL'ye kiraya verildiğini söyledi.

Yapılan programın ardından stadın zemininin çok kötü bir hale geldiğini ifade eden Uygun, ''Geçen sene bu stadın çimi için 400 bin YTL verildi. Şimdi ise saha adeta patates tarlasına döndü'' dedi.

Düzenlenen programın 4 Eylül Stadyumu'nun yanındaki dış sahada da yapılabileceğini savunan Uygun, ''Madem öyle bir şey yapılacak git PAF takımının oynadığı sahada yap. Her yerde o şekilde yapılıyor. Şu anda stat berbat durumda, mahvolmuş. Zemin yanmış, çukurlar oluşmuş. Zambia'daki sahalar bile bu kadar kötü değil'' diye konuştu.

Uygun, konuyla ilgili Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'ı aradığını, Atalay'ın kendisine, bütün imkanları seferber edeceklerini, stadın devir işlemlerini de bir an önce yapıp gereken bütün desteği de vereceklerini söylediğini belirtti.

Stadın İnter Toto Kupası'na yetişmeme ihtimalinin bulunduğunu da bildiren Uygun, ''Yetişmezse karşılaşmayı İstanbul'da oynayacağız'' dedi.

(AA)
21:45
İsviçre - Türkiye
EURO 2008 karşılaşması (ATV)