kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 4 Şubat 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Sis deniz ulaşımını vurdu

Yeni Haber
İstanbul'da yoğun sis, deniz ulaşımını olumsuz yönde etkiliyor. Alınan bilgiye göre, kentte gece saatlerinden bu yana etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi üzerine, İstanbul Boğazı transit gemi trafiğine kapatıldı.

Bu arada, İstanbul Deniz Otobüslerinin (İDO) sabah saatlerindeki Anadolu Kavağı-Rumeli Kavağı-Sarıyer şehir hattı seferinin de gecikmeli olarak yapılabildiği bildirildi.

ÇANAKKALE BOĞAZI YOĞUN SİS NEDENİYLE TRANSİT GEMİ GEÇİŞLERİNE KAPATILDI


Çanakkale Boğazı, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun sis nedeniyle, sabaha karşı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Yoğun sis nedeniyle Çanakkale Boğazı'nda görüş mesafesi yarım milin altına düştü. Yoğun sis nedeniyle Çanakkale Boğazı, sabaha karşı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapandı.

Sisin etkisini yitirmesinin ardından, boğazda transit gemi geçişlerine izin verileceği bildirildi.

Öte yandan, sis nedeniyle dün akşam saatlerinde iptal edilen Çanakkale-Eceabat hattının hala çalışmadığı, Gelibolu-Lapseki hattı araba vapuru seferlerinin aralıklarla devam edeceği ve Gökçeada-Kabatepe hattında ise iptal edilen saat 9.00 seferinin, saat 10.00 itibariyle yapılacağı öğrenildi.

Yetkililer, Bozcaada-Geyikli hattı araba vapuru seferlerinin ise normal olarak sürdürüldüğünü kaydettiler.

AA