kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 4 Şubat 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

İnternette inanılmaz dolandırıcılık!

Yeni Haber
Ümraniye'de, internet üzerinde arkadaşlık sitelerinden tanıştığı kadınlarla buluşup, kadınları sarhoş ederek çantalarından aldığı banka kartlarındaki paraları çektiği iddia eden şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, arkadaşlık sitelerinden tanıştıkları kişi tarafından dolandırılan kadınların, Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek ihbarda bulunması polisi harekete geçirdi. Dolandırılan kadınların verdikleri ilgi ve ifadeleri dikkate alan Üsküdar Asayiş Büro Amirliği ekipleri aynı kişinin olayı gerçekleştirmesinden şüphelenerek teknik çalışma yaptı.

Kadınların yazışma yaptığı sitelere üye olan ekipler, dolandırılan kadınların yazıştığı üyenin önce mail adresinin ardından da yazışmalarını yaptığı bilgisayarın 'IP' adresini tepsi etti. Gerekli yazışmaların ardından IP adresinin kayıtlı olduğu bilgisayarın bulunduğu bulan polis Erdal M.'yi (34) gözaltına aldı.

Emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf eden zanlının, "Benim geçim kaynağım da bu' diyerek kendini savunduğu öğrenildi. Aralarında doktor, öğretmen dahil bir çok kadını benzer yöntemle soyan zanlının bir süre yazıştığı kadınların güvenini kazanarak, buluştuğu kadına aşık olduğunu söyleyerek cebinden çıkardığı SIM kartlardan birini kadına verip "Bundan sonra senle bu hattan konuşalım' dediği öğrenildi.

Telefon hattına kontör yüklemek istediğini söyleyen zanlı kendi banka kartını çıkarıp bir bankamatikten kontör yüklemeye çalışıyor. Kartta para kalmadığını söyleyen zanlı kadından banka kartını alıp şifresini öğrenerek hatta kontör yüklüyor. Birlikte alkol aldığı kadınını sızmasından yararlanan zanlı çantasından banka kartını aldığı kadının hesabındaki tüm parayı çekerek sırra kadem basıyor.

Kadınların 1800 YTL parasını çalan ve hırsızlıktan sabıkası bulunan Erdal M., çıkarıldığı mahkemece 'Nitelikli dolandırıcılık' suçunu işlemekten tutuklanarak Ümraniye Cezaevi'ne gönderilirken; benzer yöntemle dolandırılan bir çok kadının da Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek başvuru yaptığı öğrenildi.

CİHAN