kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 6 Eylül 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Başkanlık yarışında yeni bir "aktör"

Yeni Haber
Televizyon dizilerinde rol icabı ABD Başkanı'nı canlandırmış olan aktör Fred Thompson, önümüzdeki yıl yapılacak başkanlık seçimi için Cumhuriyetçi Parti'den resmen aday oldu. ..
BBC'nin haberine göre, Eski Tennessee eyaleti senatörü olan Thompson adaylığını, bir televizyon kanalında katıldığı söyleşi programında açıkladı. Eski yıldızının adaylığını açıkladığı dakikalarda, Cumhuriyetçi Parti'nin diğer sekiz adayı New Hampshire eyaletinde 90 dakikalık bir televizyon tartışma programında bulunuyordu. Cumhriyetçi Parti'nin başkan adayları arasında Rudolph Giuliani ve Mitt Romney gibi isimler bulunuyor.

Uzmanlar, Fred Thompson'ın Cumhuriyetçi Parti'nin sağ kanadında çok sevilen bir isim olduğunu, aktör olan eski başkanlardan Ronald Reagan gibi görüldüğünü belirtiyor.

Thompson, kürtaj ve silah denetimi gibi konulardaki muhafazakar görüşleriyle biliniyor. Ününü en çok oyunculuğuna borçlu olan aktör Thompson, ABD'nin Irak politikasına da destek veriyor.

65 yaşındaki Thompson, bir dönem Türkiye'de de yayımlanan Kanun ve Düzen (Law and Order) adlı dizide saygın bir savcıyı canlandırıyordu. Thompson bir keresinde de rolü icabı ABD Başkanı'nı canlandırmıştı.

Amerikan kamuoyu, Thompson'ın başkan adaylığı yarışına sekiz ay gecikmeyle başlamasının, kendisi için dezavantaj olabileceğini kaydediyor.