kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
16 Mart 2009, Pazartesi
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Bu e-postaya dikkat!

AA
Giriş Saati : 16.03.2009 13:37
Güncelleme : 16.03.2009 16:56
Yeni Haber
Akbank, son günlerde internet üzerinden yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı müşterilerini e-posta ile uyarıyor. ..
Akbank, son günlerde internet üzerinden yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı müşterilerini e-posta ile uyarıyor.

Akbank'tan yapılan açıklamada, son günlerde Akbank ismi ve görseli kullanılarak müşterilerine dolandırıcılık (phishing) e-postaları gönderildiği belirtildi.

Bu e-postalarda ''Akbank Hesap Kartı Doğrulama'' ya da ''Bilgilerinizin yeni altyapımızda güncellenmesi için 'Güncellemek için tıklayınız' yazılı link aracılığıyla müşterilerin sahte Akbank web sitesine yönlendirildiklerinin ifade edildiği açıklamada, bu sayfada açılan ekran üzerinde de banka kartı numarası, son kullanma tarihi ve Akbank kart şifresinin istendiği kaydedildi.

Açıklamada, şu uyarılarda bulunuldu:
''Akbank hiç bir zaman size 'Akbank Hesap Kartı Güvenlik Güncellemesi'ne ilişkin ya da başka bir konu nedeniyle, banka kartı numarasının, son kullanma tarihinin, şifresinin ya da size özel müşteri bilgilerinizin istendiği e-postalar göndermemektedir. Lütfen bu tür e-postalardaki linklere tıklamayınız ve linklerden internet şubelerimizi kesinlikle kullanmayınız. Bu e-postaları hemen siliniz. Böyle bir e-postayı açarak, e-postanın linkindeki sayfaya kişisel bilgilerinizi girdiyseniz, hemen 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi'ni arayınız. İnternet şubelerimizi, mutlaka tarayıcınıza www.akbank.com yazarak ulaştığınız Akbank web sitesi üzerinden kullanınız.''