kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Ağustos 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Fener'den sert yanıt

Yeni Haber
Fenerbahçe'de yönetim Genç Fenerbahçeliler (GFB) taraftar grubuna rest çekti. Genç Fenerbahçeliler Taraftar Grubu, bildiri yayınlayıp, Aziz Yıldırım'ı protesto etmişti. Son olarak da Konya'da pankart açan GFB taraftarları, 'Bizim için AZİZ olan tek şey FENERBAHÇE'dir.' Aziz Yıldırım'a olan tepkilerini göstermişlerdi.

Bunun üzerine harekete geçen Fenerbahçe Yönetim Kurulu, bugün Sarı - lacivertli kulübün resmi internet sitesinde bir açıklama yaparak, "Sorumsuz ve ahlak yoksunu" diyerek GFB grubunu eleştirdi.

Fenerbahçe yönetiminin, "Bir avuç sorumsuz ve ahlak yoksunu kişi" diyerek suçladığı GFB ilk bildiriyi yayınlayan taraftı. 30 Temmuz 2008 Çarşamba günü oynanan Fenerbahçe - MTK karşılaşması öncesinde Maraton Üst Tribünü'nde meydana gelen olaylar sonrasında yönetim bazı kişilere para cezası ve 1 yıl müsabakalardan men cezası verdi. Onların arasında Genç Fenerbahçeliler de bulunuyordu.

GFB dün internet sitesinden, "Maraton üst tribününden çıkmıyoruz" başlığıyla sert bir bildiri yayınladı ve başkan Aziz Yıldırım'ı suçladı. Tam kamera kayıtlarının neden yayınlanmadığını soran GFB'liler "olaylarla hiç ilgisi olmayanlar ceza aldı" dedi.

Bunun üzerine ise yönetimin cevabı gecikmedi. GFB'lilerin bu bildirisine yönetimden yanıt gecikmedi. Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, isim verilmeden Genç Fenerbahçeliler grubu hedef alınırken, açıklamadaki "Bir avuç sorumsuz ve ahlak yoksunu kişi" şeklindeki sert ifadeler dikkat çekti.

Açıklama şöyle:

''Kendilerini bir taraftar grubu olarak adlandıran bir avuç sorumsuz ve ahlak yoksunu kişi bugün Konya Fenerbahçeliler Derneği'nin Kızılay'a kan bağışı çalışması sırasında organizasyon alanına giderek başkanımız Sayın Aziz Yıldırım aleyhine sloganlar atmış ve pankartlar açmışlardır.
Fenerbahçelilik dışında kendi üst kimliklerini yaratmaya çalışan bu kişilerin hala manasız bir üst kimlik arayışı içerisinde olmaları ve bunun faaliyetlerini sürdürme çabasında bulunmaları anlaşılır gibi değildir.

Bir kez daha yineliyoruz bu ve buna benzer hiçbir oluşuma asla izin verilmeyecektir. Kulübümüz geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında bunu çok net olarak ortaya koymuştur. Bunu halen idrak edemeyenlere ve bugün Konya'da yaşanan bu çirkin protestolara bulaşanlara, onları destekleyenlere ya da arka çıkanlara da o açıklamamızı yeniden okumalarını ve kendilerine anlatılmaya çalışanı bir an önce kavramalarını tavsiye ederiz.

Son derece önemli bir sosyal sorumluluk projesinde dahi kulübümüzü ve tüm taraftarlarımızı küçük düşüren bu davranışı sergileyenleri ve onların arkasındakileri en ağır şekilde kınıyoruz.

Bu şekilde davranan, sadece başkanına ve kulübüne karşı saygısızlık yapmakla kalmayan aynı zamanda kan bağışı kampanyası gibi insani bir görevi bile baltalayan bu şahısların değil Fenerbahçeliliğinden ahlakından ve insani duygularından dahi şüphe etmek gerekir.

Kendilerine sorulduğunda bugünkü protestoda üzerlerindeki formalar ve ellerindeki pankartların İstanbul'dan gönderildiğini ve bu eyleme mutlaka katılmalarının istendiğini söyleyen bu genç insanların arkasında onlara sözde liderlik eden ve onları yanlış yönlendirenlerin ne kadar hatalı bir tutum içerisinde ve gözü dönmüş bir durumda oldukları da ortadadır.

Bu son olayın takdirini büyük Fenerbahçe taraftarına bırakıyoruz. Ancak biliyoruz ki bu ayıba bulaşanlar, kan bağışı kampanyasını bile başkanımıza hakaret etmek ve onu kötülemek için kullananlar bizden değildir. Kendi üst kimliklerini oluşturmaya çalışan kendilerini Fenerbahçe'nin gücünde gören bu hayalperest girişim ve bunlara liderlik edenlerin bir an önce bu yanlıştan dönmeleri gerekmektedir.

Büyük ve gerçek Fenerbahçe taraftarı er ya da geç bu tarz oluşumlara dahil olanları kendi içerisinden temizleyecektir. Kimse Fenerbahçe'den büyük değildir. Tek ve gerçek kimlik Fenerbahçeliliktir. Bunun dışında farklı oluşumlara gidenleri bu yanlıştan biran önce dönmeye davet ediyoruz.''
Haftanın Maçları
1. Hafta
 Galatasaray 4  
  Denizli 1  
 Hacettepe 1  
  Bursa 2  
 İ.B.B. Spor 0  
  Eskişehir 0  
 Sivas 0  
  Kayseri 0  
 Gaziantep 1  
  Fenerbahçe 0  
 Trabzon 2  
  Ankaraspor 0  
 Konya 3  
  Ankaragücü 2  
 G.Birliği 1  
  Kocaeli 1  
 Antalya 2  
  Beşiktaş 3  
Haftanın Maçları
2. Hafta
 Ankaragücü Trabzon Cuma 21:00  
 Ankaraspor Gaziantep Cumartesi 21:00  
 Fenerbahçe İ.B.B. Spor Cumartesi 21:00  
 Kocaeli Sivas Cumartesi 21:00  
 Eskişehir Hacettepe Pazar 21:00  
 Bursa G.Birliği Pazar 21:00  
 Denizli Antalya Pazar 21:00  
 Kayseri Galatasaray Pazar 21:00  
 Beşiktaş Konya Pazartesi 21:00