kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Ağustos 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Halterde kılıçlar çekildi

Yeni Haber
Halter Federasyonu Asbaşkanı Ahmet Tunç, mevcut başkan Hasan Akkuş'un bugüne kadar olan icraatlarını eleştirerek, ''Geçtiğimiz dönemde birçok konuda sayın Akkuş'u uyarmamıza rağmen sadece kendi bildiklerini yapmıştır'' dedi.

29. Yaz Olimpiyatları'nda alınan başarısız sonuçlardan federasyon başkanını sorumlu tutan Tunç, ''Federasyon başkanımız tek taş ile duvar örmeye kalkmış ve mevcut binayı da yıkmıştır. Bu yıkımın sebepleri arasında sayın Akkuş'un fevri hareketleri yatmaktadır. Yeni bir dalda başarı yakalamak kolay değildir. Fakat başarı yakaladığınız bir dalda da başarısızlığa düşmek, affedilir bir durum değildir. Tek başına yönetimin yanı sıra zamansız antrenör değişiklikleri, ödül dağıtımındaki adaletsizlikler, kutuplaşmalar başarısızlığın tuzu biberi olmuştur'' diye konuştu.

ADAY OLMAMASINI DOĞRU BULUYOR

Asbaşkan Ahmet Tunç, Hasan Akkuş'un başkanlık için tekrar aday olmayacağını açıklamasını doğru bulduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

''Sayın Akkuş, başkanlığa tekrar aday olmayacağını açıklayarak, en doğru tavrı sergilemiş ve ali cenaplık göstermiştir. Gelinen bu noktanın sorumluluğunu sayın federasyon başkanımız üstlenmiştir. 'Ortada bir başarısızlık varsa, bunun sorumlusu genç sporcularımız olamaz. Sorumlusu benim yönetimimdir. Biz buraya kadar doğru bildiklerimizi yaptık. Bize göre sporcularımızın beslenmesinden kullandıkları malzemelere kadar her şey birinci sınıftı. Fakat demek ki bazı şeyleri doğru yapamamışız' açıklamasını yaparak, doğru olan bir hareket sergileşmiştir.''

''Sorumluluk tamamen benim ve yönetimimizindir'' açıklamasını değerlendiren Tunç, ''Başkan burada Halter Federasyonu yönetiminden bahsetmemektedir. Sadece kendi inisiyatifinden bahsetmektedir. Çünkü geçen dönemde defalarca yaptığımız uyarılar dikkate alınmamıştır. Tüm zamanlara düstur olacak bir söz vardır bizde, 'Tek taş duvar olmaz' diye. Ne yazık ki başkanımız tek taş ile duvar örmeye kalkmıştır, ancak başarılı olamamıştır'' şeklinde konuştu.
Haftanın Maçları
1. Hafta
 Galatasaray 4  
  Denizli 1  
 Hacettepe 1  
  Bursa 2  
 İ.B.B. Spor 0  
  Eskişehir 0  
 Sivas 0  
  Kayseri 0  
 Gaziantep 1  
  Fenerbahçe 0  
 Trabzon 2  
  Ankaraspor 0  
 Konya 3  
  Ankaragücü 2  
 G.Birliği 1  
  Kocaeli 1  
 Antalya 2  
  Beşiktaş 3  
Haftanın Maçları
2. Hafta
 Ankaragücü Trabzon Cuma 21:00  
 Ankaraspor Gaziantep Cumartesi 21:00  
 Fenerbahçe İ.B.B. Spor Cumartesi 21:00  
 Kocaeli Sivas Cumartesi 21:00  
 Eskişehir Hacettepe Pazar 21:00  
 Bursa G.Birliği Pazar 21:00  
 Denizli Antalya Pazar 21:00  
 Kayseri Galatasaray Pazar 21:00  
 Beşiktaş Konya Pazartesi 21:00