kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Ağustos 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Aslan yuvası

YAŞAR YALÇIN
G.Saray'ın Portekizli futbolcusu Fernando Meira yeni takımına övgüler yağdırdı: "Takımdaki bütün oyuncular tek başına birer yıldız gibi. Birlikte büyük başarılara imza atacağız" ..
İLİŞKİLİ HABERLER
Aslan yuvası
Hoffenheim ile oynanan hazırlık maçında ilk kez Galatasaray forması giyen ve sahada kaldığı 60 dakikada boyunca göz dolduran Fernando Meira bu sezon hem Avrupa'da hem de ligde büyük başarılar kazanacaklarını iddia etti. SABAH'a özel açıklamalar yapan Portekizli oyuncu, sarıkırmızılı takıma transfer olarak doğru bir tercih yaptığını düşündüğünü belirterek, "Ben hedefleri büyük olan bir takım istiyordum. Yönetici Adnan Sezgin beni bu konuda ikna etti. Şimdi tek amacım büyük başarılarda pay sahibi olmak" ifadesini kullandı.

*FERNANDO MEİRA FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...


ARDA BÜYÜK YILDIZ OLUR

Takımda beklediğinden çok daha iyi bir ortamla karşılaştığını kaydeden Meira, "Yaptığım tercihin doğru olduğunu İstanbul'a gelince daha iyi anladım. Bana çok sıcak davrandılar. Takımdaki herkes çok kaliteli. Bütün oyuncular tek başına birer yıldız. Burası bir aslan yuvası gibi. Birlikte büyük başarılara imza atacağız" dedi. Genç futbolcuların çok yetenekli olduğunu vurgulayan tecrübeli defans oyuncusu, "Mesela Arda 15-20 yıllık profesyonel gibi oynuyor. Bu çizgide giderse büyük bir yıldız olur. Takımda kimsenin yeri garanti değil. Bu nedenle forma savaşı yaşanacak" diye konuştu. KOMPLE BİR FUTBOLCUYUM Hoffenheim ile oynanan hazırlık maçında alınan yenilgiye de değinen Meira, "O maçta önemli eksiklerimiz vardı. İlk defa forma giydiğim için ben de heyecanlıydım. Yine de elimden geleni yaptım. Herkes hava toplarında iyi olduğumu söyledi. Boyum buna müsait. Ama ben komple bir futbolcuyum. Daha da iyilerini yapacağım" diye konuştu.

STEAUA İLE ŞANSLAR EŞİT
Şampiyonlar Ligi'nde şanslı bir kura çektiklerini ve Steaua Bükreş'i eleyebilecek güçleri olduğunu belirten Meira son olarak şunları söyledi: "Şanslar eşit görünüyor. Oynanmamış hiçbir maç kazanılmış sayılmaz. Çok ciddi şekilde hazırlanıp Steaua Bükreş karşısına öyle çıkmalıyız. Ben bu turu sorunsuz şekilde geçeceğimize inanıyorum."