kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 7 Temmuz 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Tırnakta yeni moda

Yeni Haber
İşte yeni moda! Bu yaz tırnaklar en az iki renkli ya da sarı, yeşil ve mavi gibi renklerdeki ojelerle çılgınca süslenmiş olacak!..

Uzun-kısa elbiseler, fosforlu renkler ve büyük çantalar bu yazın trendlerinin başında geliyor. Modayı yakından takip etmek istiyorsanız en az birer tane edinmeniz gerekiyor. Ama ondan da önemlisi artık tırnaklarınıza, en az iki tonlu veya parlak renkli ojeler sürmelisiniz. Çünkü artık tırnakları tek bir renge, hele de kırmızı, beyaz gibi klasik renklere boyama devri sona erdi.

UZUN OLMASIN

Beyaz oje seviyorsanız yine sürün ama tırnaklarınızın uçlarına ya da dibine mavi ojeyle ton vermeyi de ihmal etmeyin. Ya da, ünlü dansçı Dita Von Teese gibi tırnaklarınızın ucunu veya dibini yarım ay şeklinde boş bırakarak ojenizi sürün. Bu modanın püf noktası; tırnaklarınızın kısa ya da en fazla orta uzunlukta olması. Çünkü uzun tırnaklara bu yeni moda hiç yakışmıyor.

NASIL SÜRMELİ?

Farklı tonların bir arada bulunduğu bir oje yaratmanın en kolay yolu, iki ayrı renkteki ojeyi bir şişede karıştırmaktan geçiyor. İki ayrı rengi karıştırırken, aynı tonda olmalarına özen gösterin. Bu ojenizin daha doğal görünmesini sağlayacaktır. Ya da ojeleri ayrı ayrı sürmeyi deneyin. Bunu yaparken; açık rengi alta ilk kat olarak, koyu rengi ise ikinci kat olarak uygulayın.

GÜNAYDIN