kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 7 Temmuz 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Haber Turu-2

İstanbul'da 6 ayda 172 çocuk kayıp
TÜRKİYE'DE
yılda ortalama 3 bin 500 kişi kayboluyor. Her üç kayıptan biri çocuk. CHP İstanbul milletvekili Çetin Soysal, kaybolan çocuklar için kayıp haritası çıkardı. Soysal'ın, Emniyet, Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği'nden (YAKAD) elde ettiği verilere göre, Türkiye'de her yıl ortalama bin çocuk kayboluyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü kayıtlarına göre 2007'de İstanbul'da kayıp çocuk sayısı 72, 2008'in ilk altı ayında ise 172. Kütahya, Manisa, Uşak, Denizli, Balıkesir, Çanakkale'de son 2 yıl içinde kaybolan 600'e yakın vatandaşın üçte biri 18 yaşın altında. Soysal, konuyla ilgili Meclis'e soru önergeleri de verdi.
Hülya KARABAĞLI

Küçük kız '30 dakikada pizza' kurbanı
İSTANBUL
Bayrampaşa'da Ceren C.'a (11) "30 dakikada pizzanız kapınıza gelmezse para almıyoruz" kampanyası yapan pizza şirketinin moto kuryesi çarptı. Çarpmanın etkisiyle kalçasındaki femur kemiği kırılan küçük kız, 3 aydır tekerlekli sandalyeye mahkûm. Anne Hülya C., "Doktor, 'Her şeye hazırlıklı olun' dedi. Ama biz kızımıza 'yürüyeceksin' diyerek moral veriyoruz" dedi.
Müslim SARIYAR

Hugo, denetçileri yaktı
HÜRRİYET
Çocuk Kulübü'nün geçen yıl çocuklara promosyon olarak dağıttığı Hugo adlı çocuk oyununda Türkiye haritasında ülkenin yarısının bölünmüş olarak gösterilmesiyle ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık, verdikleri onay raporu ile CD'ye bandrol verilmesine neden olan Kültür Bakanlığı'na bağlı Sinema Filmleri Değerlendirme Alt Komisyonu üyesi Doç. İbrahim Ertan Eğrebel, Nurten Kahveci ve yönetmen Ahmet Soner'in hakkında dava açtı. İddianamede denetçiler için görevi ihmal suçundan 6 aydan 2'şer yıla kadar hapis istendi.
Orhan YURTSEVER