kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 4 Mart 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Ersoy hakkında rekor şikayet

Yeni Haber
Popstar Alaturka programında Irak'ın kuzeyine düzenlenen operasyona ilişkin sözleriyle gündeme gelen Bülent Ersoy hakkında Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) şikayet yağdı. 4 gün içinde RTÜK'e yapılan 2 bin 814 şikayetin bin 240'ı Popstar Alaturka ve Bülent Ersoy'a ilişkin oldu.

24-25-26-27 Şubat tarihlerinde RTÜK'e gelen 2 bin 814 bildirimin bin 240'ını Bülent Ersoy'un sözlerine yönelik tepkiler oluştururken, Popstar Alaturka Programı'na gelen izleyici şikayetleri "kişiye yönelik şikayetler", "milli ve manevi değerlere aykırılık" ve "programın yayından kaldırılması"na yönelik olarak üç kategoride toplandı.

ŞEHİT YAKININDAN ERSOY'A TEPKİ

RTÜK'e gelen şikayetlerin ortak noktasını Bülent Ersoy'a ekran yasağı konulması oluşturdu. Popstar Alaturka ve Bülent Ersoy'a ilişkin şikayetlerden dikkati çekenler şunlar oldu:

"-Ben bir Türk annesiyim ve harekatta yeğenim şehit düştü. Bülent Ersoy gibi cinsiyeti belli olmayan bu insanın nasıl oluyor da bu şekilde konuşmasına izin veriyorsunuz. RTÜK uyuyor mu? Bu insanı ekranlardan uzaklaştırsınlar. TC kimliğinden çıkarsınlar. Bu insanı görmek istemiyoruz. RTÜK'ün gereğini yapmasını istiyorum.

-Bülent Ersoy'u kullandığı cümlelerden dolayı protesto ediyorum. Kötü örnek olduğunu düşünüyor, ekranlara çıkarılmasını istemiyorum.

"ROJ TV'DE SLOGAN"

-Bülent Ersoy oğlum olsa askere göndermezdim dedi. Kimse çocuğunu göndermezse ülkeyi kim savunacak? Vatan haini ROJ TV gibi kanallarda slogan olarak kullanıyorlar.

-Bülent Ersoy doğurganlık özelliğim olsa oğlumu askere göndermem cümlesinden dolayı Demokrat Toplum Partisi'nin gözdesi olmuştur. Bu nedenle defalarca ROJ TV'de yayınlanıyor. Son derece şikayetçiyim.

"BAŞKA ÜLKEYE GİTSİN"

-Başkalarının savaşı için doğurduğum çocuğu toprağa veremem diyen Bülent Ersoy şayet böyle düşünüyorsa başka bir ülkede yaşamalı ve asla doğuramayacağı çocuğunu hangi ülkede istiyorsa orada askere göndermelidir. RTÜK'den talebim Bülent Ersoy'un derhal ekranlarda yasaklanmasıdır.

-Bülent Ersoy ve onun gibi insanları ekranlarda görmek istemiyorum. Programın yayından kaldırılmasını istiyorum.

-Askerlerimizin mücadele ettiği bu dönemde Bülent Ersoy'un televizyon kanallarına çıkartılmasından rahatsızım. Bu kişinin askerlerimize dil uzatmasına neden izin veriliyor. RTÜK neden müdahale etmiyor?"

(ANKA)