kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 4 Mart 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Otellerin karmaşasından soyutlanmak isteyenler zenginlerin tercihi krallara layık villaların sayısını artırıyor. Son olarak Ela da 2 kral villayı yaza yetiştirmeye çalışıyor.

Oteller, lüks dairelere sığamayan zenginlere 'kral villaları' yapıyor

Hacer GEMİCİ
Hacer GEMİCİ
Antalya Belek ultra lüks otelleri ile ünlenince zenginlerin de mekânı oldu. Ancak kral dairelerine sığmayan bu milyarderler için oteller 600-1500 metrekarelik özel villalar inşa ediyor..
İLİŞKİLİ HABERLER
Oteller, lüks dairelere sığamayan zenginlere 'kral villaları' yapıyor
Rus, Ukraynalı, Kazak milyarderlerden sonra Avrupalı zenginler de Antalya'yı mesken tutunca, otellere kral daireleri dar geldi, 'villalara' taşındılar. Sungate, Rixos, Calista Luxury'tan sonra Ela Quality de iki villasını 'krallara layık' şekilde yeniden inşa etmeye başladı. Fiyatları 7 bin 500 Euro ile 25 bin dolara kadar uzanan kral villalarında çok özel müşterilerini ağırlayan oteller, bu iş için ayrı bir ekip de görevlendiriyor. Sibirya'dan Macaristan'a, Kazakistan'dan İsviçre'ye kadar geniş coğrafyada çalışan zengin avcısı bu ekiplerin görevi zengin turisti, Antalya'ya getirmek. Bu villalarda bakıcıdan açşıya, özel kâhyadan masöre kadar birçok özel hizmet veriliyor.

SUUDİLER KAPATTI
Bunlara bir örnek de geçen yıl hizmete açılan tekstilci Ahmet Akbalık'ın Belek'teki oteli Ela Quality. İlk yılında 22 milyon dolarlık ciroya ulaşan otelin bu yılki hedefi 30 bin ziyaretçi ve 40 milyon dolarlık ciro. Zenginlere özel hizmet vermek isteyen Ela Quality'de 600 metrekarelik 2 tane king villa sezona yetiştirilmeye çalışılıyor. Geceliği 7 bin 500 dolar olan bu iki villadan birinin müşterisi şimdiden hazır. Edinilen bilgiye göre temmuzda bir aylığına Suudi Kraliyet ailesi üyeleri ve petrol zenginleri bu villaları kapattı. Kral villaları Ela'ya özgü değil. Sungate, Rixos, Calista, IC, Serenity, Safisa da da durum aynı. Aralarında Abramoviç gibi isimlerin de yer aldığı Rus zenginler kendilerine özel villalar tercih edip otelden kendilerini koparıyor.
Haberin fotoğrafları