kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 14 Ağustos 2007, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Polis geleceğini planlıyor

Yeni Haber
Emniyet Genel Müdürlüğü'nde Strateji Geliştirme Üst Kurulu, polisin geleceğini şekillendirmek için genç müdürlerden ve amirlerden oluşturulduğu özel bir ekiple geniş kapsamlı bir çalışma yapıyor.

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın bizzat takip ettiği çalışmada 6 Strateji Geliştirme ve Planlama Gurubu oluşturuldu.

Teşkilat içinde alt kademe yöneticilerin kafasında bulunan geleceğe yönelik planların tartışılmasını ve hayata geçirilmesini amaçlayan yapılanma, polisin geleceğini şekillendirecek.

Poliste beyin fırtınası tekniğiyle geleceğin emniyet teşkilatını oluşturmayı amaçlayan oluşumun zirvesini merkezde Emniyet Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarının oluşturduğu Strateji Geliştirme Kurulu'nun yapıyor. Alt kademe ise Adli ve Önleyici Hizmetler, Destek Birimler, İnsan Kaynakları, Uluslar arası İlişkiler, Denetim ve Danışma Hizmetleri ve Trafik Hizmetleri Strateji Geliştirme ve Planlama Grupların da ise her birimin görevli 2 üst, iki alt düzey yöneticisinin katılımıyla toplam 96 kişilik ekip polisin geleceğini oluşturmak için ayda 2 defa toplanıyor.

Alt kademede yapılan işlerin yansıdığı yöneticilerin, "Ya bu böyle yapılır mı?, ben bu teşkilatın başında olsam şöyle yapardım. Bu işin yapılması yada yapılmaması teşkilat için iyi oluyor yada olmuyor" gibi sözlerin üst kademeye iletilip çalışmaya dönmesini amaçlandığı ifade ediliyor.

23 Mayıs 2007 tarihinde Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal emriyle oluşturulan gruplar geçtiğimiz hafta ilk toplantılarını yaptı. Bu alt grup toplantılarının haftada 1'e kadar düşürüleceğini kaydeden emniyet yetkilileri, çıkan sonuç ve değerlendirmelerinde stratejiye dönmesi için makama sunulacağını bildirdiler.

(ANKA)