kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Temmuz 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Yapı Kredi Koray hisselerine Doğuş GE GYO talip oldu

Yapı Kredi'nin yüzde 30,45 ve Koray Grubu'nun yüzde 25 payının bulunduğu Yapı Kredi Koray GYO hisseleri için Doğuş GE GYO görüşmelere başladığını açıkladı..
Doğuş GE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Yapı Kredi Koray GYO'nun satıştaki hisseleri için şirketle görüşmelere başladığını açıkladı. Dün İMKB'ye yapılan açıklamada, "Yapı Kredi Koray GYO'nun 16 Mayıs 2008 tarihinde yaptığı özel durum açıklamasında da belirtildiği üzere şirket hisselerinin muhtemel satışının değerlendirilmesi ile ilgili görüşmelere başlandığı" belirtildi.

KOÇ, EMLAKTAN ÇIKMAK İSTEDİ
Yapı Kredi Koray GYO'nun 16 Mayıs tarihli açıklamasında, Yapı Kredi Bankası'nın şirketteki hisselerinin muhtemel satışının, Koç Topluluğu'nun odaklandığı 4 ana sektör dışında kalan gayrimenkul sektöründen çıkması niteliğinde olduğu kaydedilmişti. Yapı Kredi'nin yüzde 30.45 ve Koray Grubu'nun yüzde 25 hissesinin muhtemel elden çıkarma dahil birlikte değerlendirilmeye alınmasına karar verildiği bildirilen açıklamada, şirketi satın almak isteyen yatırımcılar, yönetimde daha aktif ve etkin bir strateji izlemek için şirketin halka izlemek için şirketin halka açık olan bölümü dışında yatırım yapmak istedikleri takdirde, Koray Grubu'nun da muhtemel teklifleri değerlendireceği belirtilmişti.

ROMANYA'DA ORTAKLAR
Yapı Kredi Koray GYO ve Doğuş GE GYO'nun Romanya'da yüzde 50 payla ortak olarak kurdukları GKY Real Estate Investment S.A. Romanya'nın portföyündeki 34 bin 537 metrekarelik arsanın da satılması ve şirketin devredilmesi planlanıyor.
Haberin fotoğrafları