kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Temmuz 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Alonso'yu dede çözecek

GALİP ÖZTÜRK
Fenerbahçe'nin transfer listesindeki Xabi Alonso, Liverpool'dan ayrılmak istemiyor. Hocası Benitez ile görüşecek olan Alonso için Luis Aragones de devreye girecek..
Fenerbahçe'nin Mehmet Aurelio'nun yerine transfer etmeyi planladığı Liverpool'un İspanyol yıldızı Xabi Alonso, takımından ayrılmak istemediğini söyledi. Avrupa şampiyonu İspanya'da görev alan Alonso, izninin sona ermesinin ardından dün Liverpool'a gitti. İspanya'dan dönmek üzere olan teknik direktörü Rafael Benitez ile görüşecek olan Alonso, kendisi hakkındaki kararına göre Fenerbahçe'nin teklifini değerlendirecek. Ancak Benitez'in Aston Villa'dan Gareth Barry'yi istemesi, Alonso'nun Liverpool'da kalma düşüncesinin aksine bir durumu ortaya çıkardı.

LİVERPOOL, İNDİRİME YANAŞMIYOR
Fenerbahçe adına, teknik direktör Aragones'in de devreye girip Alonso'yu ikna etmeye çalışacağı öğrenildi. Hatta tecrübeli hocanın Benitez ile de görüşerek bu konuda yardım isteyeceği bildirildi. Ancak Liverpool'un çok istediği Barry için Aston Villa'nın 16 milyon sterlinden aşağı inmediği; bu nedenle Alonso'nun fiyatında da indirim yapılmayacağı konuşuluyor. Daha önce Juventus, bu rakamdan bir pound bie indirim yaptıramamış ve Sevilla'dan Poulsen'i almıştı.

O ANAHTAR LAZIM OLDU!
Aragones'in eşi ve iki çocuğu dün İstanbul'a geldi. Bugün ev bakmaya başlayacak olan İspanyol aile, beğenirlerse Zico'nun evinde kalacak. Geçtiğimiz ay eşyalarını toplamak için İstanbul'a gelen Zico, "Ayrılırken bana kimse yardım etmedi. Anahtarı teslim edecek birini bile bulamadım" demişti.