kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 1 Temmuz 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Başbakan 'Kal' dedi, O F.Bahçe'ye geliyor

MURAT ÖZBOSTAN
İspanya'yı şampiyon yapan F.Bahçe'nin yeni hocası için Başbakan Zapatero, "Aragones mutlaka kalmalı" dedi. Fakat 'dede' lakaplı hoca, "Artık çok geç, kalma olasılığım sıfır" yanıtını verdi ..
Avrupa Şampiyonası'nda finalde Almanya'yı yenerek kupayı kazanan İspanya'da, teknik direktör Luis Aragones, ülkeden yapılan "Kal" çağrılarına karşı, "Artık çok geç" yanıtını verdi. Fenerbahçe'nin ön sözleşme yaptığını duyurduğu Aragones'in henüz resmi sözleşmeyi imzalamamış olması İspanyollar için bir umut olarak gösterilirken, halen İspanyol teknik adamın ikna edilebileceği iddia edildi. İspanyol televizyonlarında dün yapılan tartışmalarda futbol eleştirmenleri, Luis'in milli takımda kalması gerektiğini savunurken, "Avrupa Kupası'nı kazanan bir takımın teknik direktörünü değiştirmek delilik olur. Mükemmel bir takım yarattı. Futbolcular arasında özlenen bir birlik var ve Dünya Kupası'nda da yapılacak çok işimiz var. Federasyon ne yapıp edip Luis'i ikna etmeli. Luis henüz kimse ile kontrat imzalamadı" denildi.

"YENİ BİR MACERA VAR"
Milli futbolcuların da Viyana'dan İnnsbruck'a dönerken uçakta Luis Aragones lehine tezahürat yaparak, kalmasını istedikleri bildirildi. Her şeye rağmen maçın ardından bir İspanyol televizyonunun, "Kalman için hiçbir olasılık yok mu'' sorusuna Aragones, "Devam etmem için sıfır olasılık var, çünkü kalmak için hiçbir öneri almadım. Artık çok geç. Yeni bir maceraya atılıyorum" cevabını verdi.

İSPANYA'DA EN POPÜLER İSİM
Başbakan Zapatero da İspanyol basınına yaptığı açıklamada, "Aragones ile sözleşme yenilemek gerekir. Ama sonuçta kararı İspanya Futbol Federasyonu verecektir" dedi. Ama Aragones bu sözlere rağmen de geri adım atmadı. Bu arada Aragones, İspanya'daki en popüler teknik direktörler sıralamasında 1. sıraya yükseldi. "VIP" listesinin yer aldığı internet sitesinde İspanya'da 1., dünyada 9. sıradaki en ünlü teknik direktör olarak gösterilen Aragones, geçtiğimiz şubat ayından bu zamana kadar popülaritesi en fazla yükselen teknik adam oldu.