kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 25 Haziran 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Mucizelere inanmam

GALİP ÖZTÜRK - Basel
Milli Takımımız'ın teknik direktörü Terim, futbolda üç sonucun olduğunu mucizelere inanmadığını söyleyerek, "Milyonları mutlu ettik" dedi..
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye'nin tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası'nda yarı final oynadığını ancak kendisi için hedeflerin bitmeyeceğini söyledi. Terim dün düzenlediği basın toplantısında, Almanya'dan çekinmediklerini ifade ederek, "Ne ben, ne de oyuncularım bugün bulunduğumuz noktayı yeterli görmüyoruz. Turnuva başında oyuncularımı dünya pek az kişi tanımıyor demiştim. Şimdi kendimizi yeterince tanıttık. Yarın terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz" diye konuştu.

*PENALTI FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

*İŞTE SEMİH'İN MUHTEŞEM GOLÜ

*HIRVATİSTAN-TÜRKİYE MAÇI FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

*BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN YARI FİNAL SEVİNCİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


*"BİLİC TERİM'E SUS İŞARETİ YAPTI" FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

*HIRVATLARIN ÇÖKÜŞ ANININ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ASIL MUCİZE ORTAK SEVİNÇ
Futbolda mucize diye bir şey tanımadığını dile getiren Terim, "Mucize ve şans diyenlere gülüyorum. Einstein, 'Her şeyi mucize olarak görüp yaşayanlar ve hiçbir şeyin mucize eseri olmayacağına inananlar' diye iki gruba ayırıyor insanları. Ben ikincisine inananlardanım. İnançlı, azimli bir takım yarattık. Bizim futbolun dışında hayata dair verdiğimiz mesajlar da var. Kavgası, gürültüsü çok olan bir ülkeden geliyoruz. Ancak bizim başarımız Gazze'den Bakü'ye Berlin'den Van'a kadar birçok insanı aynı bayrak altında sevinmek üzere sokaklara döktü. Milyonlarca insana dertlerini bir süre de olsa unutturduğumuz için mutluyuz" ifadesini kullandı. Terim, finalde rakiplerinin kim olacağının kendilerini ilgilendirmediğini kaydederek, "Finale biz çıkalım da öbür taraftan kim çıkarsa çıksın, önemli değil" dedi. Sakat ve cezalı oyuncularının çok olmasının arkasına sığınmayacaklarını belirten tecrübeli teknik adam finale çıkmaları halinde ekibiyle her türlü zorluğu aşabileceğini ifade ederek şunları söyledi:

'TOLGA KONUSU ESPRİYDİ'
"Dünyaya kendimizi öyle bir hatırlattık ki, 40 senedir futbolun içindeki bir insan olarak buna şans diyenlere şaşıyorum. Benim bildiğim futbolda üç sonuç var, mucize diye bir şey yok. Şans, mücadele edenin, oynayanın yanındadır. Oyuncularım sadece beynini değil, yüreğini ortaya koyarak oynuyor. Geldiğimiz nokta çok önemli ama geçtiğimiz yol bugünü daha anlamlı hale getiriyor. Yıllar sonra bile 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası denince Türkiye ilk akla gelen takım olacaktır." Terim, Milli Takım kafilesinin dönüşü için yaptırdığı rezervasyonu da hatırlatarak, "29 Haziran'a göre program yapmıştım. Aranızda mucizelere inananlar olabilir. Ben inanmıyorum" dedi. Tecrübeli teknik adam, Tolga'yı kale dışında bir başka mevkide oynatacağıyla ilgili sözlerinin hatırlatılması için de, "Bu sadece bir espriydi, bazıları ciddiye almış olabilir" diye konuştu.