kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 25 Haziran 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Aslan krizle başladı

Yeni Haber
Yeni sezonun ilk çalışmasını yapan sarı-kırımızılı ekibin ilk idmanda kriz yaşandı. Geçen sezon Feldkamp ile yaşadığı sorunlar nedeniyle beklenen performansın çok uzağında kalan Lincoln, sezonun ilk idmanına izinsiz olarak çıkmadı.

Skibe, idmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Alman çalıştırıcı, ilk çalışmasında iyi izlenimler edindiğini ifade ederek, ''Hepinizin bildiğini ben de gördüm. Sadece milli oyuncular değil, kalan oyuncular da çok iyiler ve hepsi yüksek kapasitede futbolcular. İlk antrenmandan son derece tatmin oldum'' ifadesini kullandı.

Skibbe, basın mensuplarının yapılacak transferlerle ilgili sorularını yanıtlarken, henüz hiçbir oyuncu ile sözleşme imzalamadıklarını belirterek, ''3 ya da 4 oyuncu alabiliriz. Bunu Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve yönetici Haldun Üstünel ile görüşüyoruz. Şu an birkaç oyuncu ile konuşuyoruz. Öncelikle Hakan Şükür ve Song'un yerini doldurmalıyız. Daha sonra da 2 oyuncu alabiliriz'' diye konuştu.

Bu oyuncuların takıma ne zaman katılacaklarını söylemenin zor olduğunu kaydeden Skibbe, ''İlgilendiğimiz oyuncular arasında Avrupa Şampiyonası'nda halen oynayan ya da yeni elenmiş futbolcular var. Ayrıca diğer kıtalardan olan futbolcuların da ligleri devam ediyor. Bu nedenle oyuncuların dinlenmeye de ihtiyaçları oluyor'' dedi.

''LINCOLN'E RİO DAHA İLGİNÇ GELMİŞ OLABİLİR''

Skibbe, Lincoln'ün ilk antrenmana katılmamasını da değerlendirerek, ''Lincoln'e Rio daha ilginç gelmiş olabilir'' ifadesini kullandı.

Lincoln'den henüz haber alamadıklarını kaydeden Alman teknik adam, '''Rio, O'na şu an İstanbul'dan daha ilginç gelmiş olabilir. 1-2 gün içinde gelerek takımla birlikte çalışmalara katılacağına inanıyorum'' şeklinde konuştu.

''HER ŞEYE AÇIK BİR MAÇ OLACAK''

Michael Skibbe, bu akşam Avrupa Şampiyonası finallerinde ülkesi Almanya ile Türkiye arasındaki karşılaşmanın sonucunun her şeye açık olduğunu vurguladı.

Türk Milli Takımı'nın sakat ve cezalı oyuncularının çokluğu nedeniyle Almanya'nın biraz daha avantajlı olabileceğini kaydeden Skibbe, ''Ama yine de maçın sonucu ortada ve her şeye açık. Türk Milli Takımı bu şampiyonada harikulade oynadı ve yapması gerekeni yaptı. Her zaman ikinci yarılarda iyi oynadığı görülen Türkiye, maçların sonunda güçlü kaldı ve üst düzey top oynadı'' diyerek sözlerini bitirdi.

(AA)