kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 4 Haziran 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Nihat: Türkiye'ye dönmek istemiyorum

(A.A)
Yeni Haber
A Milli Futbol Takımı, 13. Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinin hazırlıklarını İsviçre'de sürdürüyor.

Nyon kentindeki Global Union'da düzenlenen basın toplantısında, futbolculardan Nihat Kahveci ile Hakan Balta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Nihat Kahveci, ''Fenerbahçe ile transfer görüşmesi yaptın mı?'' sorusunu, ''Şu anda Villareal ile 3 yıllık sözleşmem var. Hukuksal olarak hiçbir şey benim elimde değil. Avrupa'daki futbol hayatımı sürdürmek istiyorum. Avrupa'da iyi bir takımda oynuyorum, mutluyum ve Türkiye'ye dönmek istemiyorum'' diye yanıtladı.

Kahveci, Portekiz Milli Takımı ile ilgili olarak, ''Portekiz futbolunu herkes iyi tanıyor. Hepsi çok kaliteli oyuncular. Birçoğu İspanya'da futbol hayatını sürdürüyor. Hepsi saygı duyulacak isimler, korkulacak değil. Bizden de çekindiklerine inanıyorum ama çekinmiyorlarsa da onların hatası olur'' dedi.

Ronaldo ile ilgili bir soruya da Kahveci, ''Ronaldo yılın futbolcusu oldu. Ona ilgi gösterilmesi doğal ama ben, Portekiz'i bireysel oyunculardan ziyade bir takım olarak görüyorum. Sonuçta Ronaldo tek başına maç kazanamaz, arkadaşlarına da ihtiyacı var'' biçiminde yanıtladı.

Türk Milli Takımı'nın boy ortalamasının düşük olmasının sıkıntı yaratıp yaratmayacağı biçimindeki bir soruya da Nihat, ''Belki boyumuz ufak ama başka özelliklerimiz var. Biz de topu yere indirip oynayacağız. Boyu uzun olanlar havadan oynasınlar'' yanıtını verdi.

Hakan Balta ise artık küçük büyük takım kalmadığını belirterek, ''Şimdi takımlar defansa önem veriyorlar. Hocamız da defansa önem veriyor. İyi defans yaparsak iyi bir sonuç alırız'' dedi.

Balta, Ronaldo'nun karşısında oynayacak olmasının kendisini tedirgin edip etmeyeceği biçimindeki bir soruya, ''Bildiğim kadarıyla Ronaldo solda oynuyor. Benim karşımda da bir başka yıldız olar Quaresma var. Önemli olan kimin oynadığı değil, bizim neler yapacağımızdır. Kimsenin kimseden korktuğu yok'' diye yanıt verdi.

''Geçen yıl bu zamanlarda burada olmayı hayal ediyor muydun?'' biçimindeki soruyu da Balta, ''1 yıl önce Vestel Manisaspor'da oynuyordum. Hiç milli maçım yoktu. Ancak Fatih hocamın Bosna-Hersek maçında bana güvenip görev vermesi beni ümitlendirdi. Ben de hocamın bana verdiği güvenin karşılığını, zevkini çıkararak vereceğim'' diye yanıtladı.