kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 22 Şubat 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Yasemin Turizm'in yönetimi TMSF'ye geçti

Yeni Haber
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Yasemin Turizm ve Ticaret A.Ş'nin yönetim ve denetiminin Fon tarafından devralındığını bildirdi.

TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, Fonun, kamu alacaklarını en kısa sürede ve en yüksek bedelle tahsil edebilmek için, protokol imzalamış olsun veya olmasın, tüm borçlu grupların protokollerde beyan edilmiş veya edilmemiş varlık, şirket ve değerleriyle ilgili araştırmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Aynı çerçevede, İnterbank'tan kaynaklanan Fon alacaklarının tahsilini teminen, hakim ortakların doğrudan veya dolaylı sahip oldukları varlıklarla ilgili araştırmalar sonucu tespit edilen varlıkların haczedilerek satılması yoluyla da Fon alacaklarının tahsil edilmeye devam edildiği kaydedildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

''Nitekim 22 Şubat 2008 günü tabela şirketleri niteliğindeki firmalar aracılığıyla banka kaynağı aktarıldığı tespit edilen ve hisse bedelleri ile işletme sermayesi banka kaynaklarından karşılandığı anlaşılan Yasemin Turizm ve Ticaret A.Ş'nin yönetim ve denetimi Fon tarafından devralınmıştır. Banka kaynaklarıyla edinilen şirket hisseleri Fon adına tescil edilmiştir.''

TMSF ile Nergis Grubu arasında 1 milyar 678 milyon dolarlık bir geri ödeme protokolü imzalandığı belirtilen açıklamada, bugüne kadar 144 milyon dolar tahsilat sağlandığı belirtildi.

AA