kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Ağustos 2007, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Eş değiştirme festivaline 900 çift katıldı

Dünyada yaklaşık 100 bin, ABD'de ise 10 bin eş değiştiren çift bulunuyor. Las Vegas'taki "Swinger" festivaline bu sene 900 çift katıldı..
Dünyada ve Türkiye'de gittikçe daha çok insan, "Swinger" yani eş değiştirme ortamlarına giriyor, bu konu hakkında konuşuyor, swinger çiftleri eleştiriyor... Bir anda gündeme oturan eş değiştiren çiftler, ABD'de eş değiştirme festivali "Lifestyles"ta bir araya geldi. Çılgınlıkların merkezi Las Vegas'ta La Vegas Otel'de düzenlenen festivalde seminerler düzenlendi. Yarışmalar, havuz aktiviteleri, grup seks organizasyonları yapıldı. Organizasyonun Başkanı Robert McGinley (73) artık geleneksel hale gelen festivallerine bu yıl 900 çiftin katıldığını belirtti.

ORTA YAŞIN YENİ EĞLENCESİ
Ağır eleştirilere rağmen eş değiştirme Amerika başta olmak üzere birçok ülkede tam bir sektör haline geldi. Dünyada yaklaşık 100 bin, Amerika'da da 10 bin eş değiştiren çift bulunuyor. Çoğu orta yaşlı kariyer sahibi olan bu kişiler yeni şeyler denemek ve hissetmek için eş değiştirme partilerine ve organizasyonlarına katılıyor. Reuters, eşlerin yılda 10 bin doları bu tür organizasyonlara katılmak için gözden çıkardığını en basit organizasyona katılım ücretinin 600 doları bulduğunu kaydetti.