kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
16 Nisan 2009, Perşembe
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

'Konut projelerinizi yabancıya satmak yerine yerli ile evlenin'

DİLEK TAŞ
15.04.2009
Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Durbakayım, konuttaki durgunluğu yabancı fonlara proje satarak aşmak isteyenlere yurtiçinde şirket evliliği yapmalarını önerdi. Durbakayım "Şemsiyemiz altına almaya hazırız" dedi..
Bir süredir konut sektöründe yaşanan durgunluğu yabancı fonlara "kelepir" fiyata daire ve proje satarak aşmak isteyen yatırımcılara tepki yine gayrimenkul sektöründen geldi. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, "Bir süredir şirketler yabancı fonlara proje satmak için uğraşıyor. Projemizi yabancı fona satmak için uğraşıyorsanız zaten çaresizsiniz. Bunun yerine Türk şirketlerle evlilikler yapın" dedi.

'ŞEMSİYEMİZE ALIRIZ'
Durbakayım, yabancı fonların çok kelepir fiyatlara projeler aradıklarını söyleyerek "Gidip fona teslim olacağınıza şirket evliliği yapın" dedi. Yabancı fonların daire bedellerinin yarısını teklif ettiğini söyleyen Durbakayım, "Yabancılar bu dönemde 10 liralık malı 8 liraya alıp sonra onu 12 liraya satıyor" diye konuştu.
Piyasada şirketlerle yabancı fonlar arasında bağlantı kuran bazı aracıların da dolaştığını belirten Durbakayım, "Biz bunlara rağbet etmiyoruz" dedi Durbakayım, ayrıca "Meslektaşlarımızla bilgi, görgümüzü paylaşırız. Bizim kriterlerimize uygun şirketleri şemsiyemiz altına almaya hazırız" diyerek sektöre mesaj verdi. Belli bir projeye başlayan ancak satışında ya da belli bir noktasında tıkanan şirketleri satın almaya açık olduklarının altını çizen belirten Durbakayım "Bu projeleri satın alarak Teknik Yapı ismiyle bu güvenceyi vermeye hazırız" diye konuştu.
Durbakayım, kendilerine çok sayıda projenin geldiğini de belirtti.