kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 9 Temmuz 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

"Ayrılmak istemiyorum"

Yeni Haber
Beşiktaş'ta İbrahim Üzülmez ile kavga ettiği için kadro dışı kalan ve ardından satış listesine konulan İbrahim Toraman, siyah-beyazlı takımdan ayrılmak istemediğini, ancak alınmış bir kararın olduğunu söyledi.

İbrahim Toraman, Lig TV'ye yaptığı röportajda, kendilerine sorulması halinde ayrılmak istemediğini söyleyeceğini belirterek, ''Yaşım 26, önümde uzun yıllar var. Taraftarın ve camianın beni sevdiğini hissediyordum. Bu güzel duyguları tatmış bir insan olarak ayrılmak istemiyorum. Ama dediğim gibi, sonuçta alınmış bir karar var. Önümüzdeki günlerde neler olacağına bakacağız'' dedi.

Yaşanan olaydan dolayı üzgün olduklarını kaydeden tecrübeli oyuncu, ''Ufak bir olayın bu kadar büyümesini beklemiyordum. Keşke olmasaydı ama sonuçta olmuş bir olay. Sonuçta bu her takımda olabilecek şeylerdir. Olay bu noktalara geldi ve bundan sonra ne konuşsak önemli değil'' diye konuştu.

İbrahim Toraman, bu tür olaylarda geçmişin karıştırıldığını ve abartıldığını vurgulayarak, ''4-5 yıl önceki olaylar bu zamana mı kalır? Herkesin bir bakış açısı var ve olayı yorumluyor. Kimse işin buralara geleceğinin düşünemezdi'' dedi.

Tecrübeli oyuncu, olayın olduğu sırada genel menajer Sinan Engin'in yanlarında olduğunu kaydederek, İbrahim Üzülmez ile ilişkisi konusunda ise şunları söyledi:

''Bizim geçmişe dayalı ilişkimizi nereden biliyorlar ki? Kesinlikle aramızda bir konuşmamazlık yoktu. Ama çok da samimi değildik. Farklı karakterlerdeyiz. İbrahim ağabeyle normal bir ilişkimiz vardı. Böyle bir olay olduğu zaman herkes kendine göre konuşuyor. Bana ağır geldiği için bir tepki verdim. Yoksa normal bir şekilde cevap verirdim. İbrahim ağabeyin üslubu ve yaklaşımı bana ağır geldi. Tabii ki orada kurallar vardır ve ben de bu kurallara uyuyordum. Benim parmağımda yara vardı ve ben bunu oradaki herkese tek tek söyleyemem ki. Doktor bunu biliyor. Sonuçta ben de bu takımın ikinci kaptanıyım. Nasıl davranacağımı ben de biliyorum. Takımın önünde sert bir üslupla konuşması olayı bu noktalara getirdi. Benim de bir şey söylemem gerekiyordu. Düzgün bir şekilde konuşulsaydı ben de o şekilde cevap verirdim. Hem onun adına, hem de benim adıma üzücü bir olay.''

TARAFTARDAN VE CAMİADAN ÖZÜR DİLİYORUM

İbrahim Toraman, olaya karıştığı için siyah-beyazlı taraftarlar ve camiadan özür diledi.

Saçma sapan bir konudan çıkan bir tartışma olduğunu kaydeden İbrahim Toraman, ''Ama artık olan oldu. Ben Beşiktaş formasını çok severek giydim ve formanın da hakkını verdim. Böyle ayrılmak hiç kimse istemez, ama verilmiş bir karar var. Biz de kendimize göre planımızı yapacağız. Beşiktaşlı İbrahim Toraman olarak kalmayı tabii ki çok isterim, ama sonuçta profesyonel insanlarız. Bu işin kendine göre kuralları var. Ona göre davranmalıyız'' dedi.

Kaptanlık için çok hevesli olmadığını vurgulayan milli oyuncu, ''Saçma sapan şeyler konuşuluyor. Kaptanlık konusunda çıkmış bir tartışma değildi bu. Delgado ve Nobre de kaptanlık yapabilir bence. Hayırlı olsun'' derken, başkan Yıldırım Demirören veya Sinan Engin ile herhangi bir görüşme yapmadığını söyledi.

Kendileriyle ilgili kararın açıklanmasının ardından telefonunu açtığını vurgulayan İbrahim Toraman, ''Olay sırasında herkes sinirli. Kendinizi bizim yerimize koyun. Sağlıklı düşünemiyorsunuz. Biraz daha zaman geçseydi bence daha farklı olabilirdi'' diyerek sözlerini tamamladı.