kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 25 Haziran 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Hakan Peker

Peker, Milliler'e ateşini yolluyor!

İlker GEZİCİ
A Milli Futbol Takımı için şarkı yapan ünlüler arasına Hakan Peker de eklendi. Şarkıcının 'Ateşini Yolla' adlı şarkısı, Milli Takım'a uyarlandı..
A Milli Futbol Takımı'nın Euro 2008'de kazandığı zaferler, müzik dünyasında hareketlilik yaşanmasına neden oluyor. Kazanılan her maçın ardından bir başka sanatçı, sevilen bir parçasını Milli Takım'a uyarlıyor.

Güleryüz vokali
Bu furyaya Kıraç, Gülben Ergen, Simay, İsmail YK ve Mithat Körler'den sonra şimdi de Hakan Peker eklendi. Yakışıklı şarkıcı, 1995 yılında çıkardığı 'Ateşini Yolla' adlı albümüyle aynı adı taşıyan parçayı Milli Takım'a uyarladı. Söz ve müziği Feyyaz Kuruş'a ait olan parça, o dönemde de Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftarlarının tribünlerde takımları için tezahürat yaparken söyledikleri başlıca marşlardan biri olmuştu. Milli Takım'ın bugün Almanya ile oynayacağı yarı final maçı öncesinde bu parça yeniden düzenlendi. Aşkın Tuna parçaya yeni sözler yazarken, Ayna Grubu'nun solisti Erhan Güleryüz, Hakan Peker'e vokal yaptı. Şarkıyı bugünkü maçta, Türkiye tribünleri hep bir ağızdan söyleyecek.

Şarkının yeni sözleri
Oley oley, kırmızı beyazım.
Yoluna bu can feda olsun.
Yere, göğe ismimizi yazdır.
Bu dünya sana
hayran olsun.
Ateşi yolladık sana.
Biz kupanın peşindeyiz,
anlasana.
Avrupa'yı sallasana.
Döktür bizi bu maçtan
sonra yola, sokaklara...
Gel benim ol.
Şampiyon ol.
Kupayı getir bize,
en büyük ol.
Düşlerim ol, gülüşlerim ol.
Avrupa'dan zaferle
dönüşlerim ol.
Haberin fotoğrafları