kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 20 Mayıs 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Ferhat Abidinoğlu, Altunizade'deki otelinin 35 milyon dolara mal olacağını söyledi. Abidinoğlu, otellerinin işletmesini eşi Necla Abidinoğlu ile birlikte yürütüyor.

Altunizade üç devden birine ev sahibi olacak

Hacer GEMİCİ
Hacer GEMİCİ
Anadolu Yakası'na 5 yıldızlı bir otel kuran Tekaş Hilton, Marriott ve InterContinental ile flört ediyor..
ANADOLU Yakası'na bir tane daha beş yıldızlı otel geliyor. Altunizade'de yükselmeye başlayan otel inşaatı için projenin sahibi Tekaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Abidinoğlu, uluslararası otel zincirleri Hilton, InterContinental ve Marriott ile görüştüklerini belirterek, "Hilton ve Marriott ile görüşmeler sıklaştı. İkisinden birinin olma ihtimali yüksek" dedi.

17 KATLI OLACAK
1984 yılında Altunizade'de aldığı arazinin yanındaki parseli de satın alarak otel projesi geliştirdiğini anlatan Abidinoğlu, 35 milyon dolara mal olacak yatırımın 2009 sonunda bitmiş olacağını söyledi. Abidinoğlu, beş yıldızlı inşa edilecek otelin 300 oda ve 650 yataklı olacağına da dikkat çekerek, "5 katı aşağıda 17 katlı bir otel yapmamız gündemde. Bu 19 kata kadar da çıkabilir. Henüz belediye ile bu yöndeki görüşmelerimiz bitmiş değil" değerlendirmesinde bulundu. Altunizade'de otelin bulunduğu hatta, 70'e yakın büyük şirketin olduğunu vurgulayan Abidinoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Bank Asya'nın binasını Hüsnü Özyeğin'in aldığını duyduk. Yine zaten Koç Holding orada. Vakko yeni genel merkezini bu bölgeye taşıyor. Oldukça hareketli bir bölge olduğu için biz de otel yapımı için burayı tercih ettik. Şimdiye kadar Anadolu yakası beklenilen gelişmeyi göstermedi. Ancak bundan sonra hızlı bir büyüme süreci olacağını tahmin ediyorum." Tekaş AŞ yani Ferhat Abidinoğlu, Bodrum'daki Daimond of Bodrum ve Green Beach Resort'un da sahibi. Green Beach Resort'u 1995 yılında hizmete açan ve 2006'da yenileyen grup Daimond Of Bodrum'un inşaatı sırasında ruhsatı olmadığı için çevrecilerin büyük tepkisi almıştı.