kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 24 Eylül 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Aşkımı hem dudakta hem kalpte yaşıyorum

ESİN ÖVET MAGAZİN
'Dudaktan Kalbe' dizisinin oyuncusu Aslı Tandoğan aralık ayında vizyona girecek olan 'Kabadayı' adlı sinema filmi için heyecanlı. Genç oyuncu, İsmail Hacıoğlu ile Ceyda Düvenci'nin ayrılıklarına kendisinin sebep olduğu haberini de yalanlıyor ve "Onlar benim yüzümden ayrılmadı. Benim zaten bir sevgilim var" diyor..
* Sizden niçin 'Tanrı'nın Türk Sinemasına son armağanı' diye bahsettiler? Bilmiyorum, o yazıyı görünce önce şok oldum ama sonra kendimi çok iyi hissettim. Şimdi onun sorumluluğunu taşıyorum. Bu çok gurur verici bir yorumdu. Söylenenleri boşa çıkartmak istemiyorum.

* Aslında oyuncu olmak istememişsiniz, doğru mu? Evet, okul yıllarımda hiç iyi rol yapamazdım. Saçım uzun olduğu için beni hep Pamuk Prenses yaparlardı. Ama beceremezdim. Sonra bir anda hayatım değişti.

* Nasıl değişti? Eskiden çok çekingendim. İnsanlar bana baktığı zaman çok rahatsız olurdum. Diziye başladığımda, aslında kamera önünde çok rahat olduğumu fark ettim.

AJAN OLMAK İSTERDİM

* Küçükken ne olmayı hayal ediyordunuz? Hareketli şeyleri seviyorum. Ajan olmak, gizli bir örgütte görev almak isterdim. Gizli saklı şeyleri ortaya çıkartmayı çok seviyorum.

* 'Kabadayı'da zor bir sınav verdiğinizi düşünüyor musunuz? Tabii ki zorlu bir sınav oldu. Oyuncu kadrosu, senaristi, yapımcısı, hepsi Türkiye'de en büyük isimler. O yüzden film yayınlandıktan sonra gelecek tepkileri sabırsızlıkla bekliyorum.

* Wing Tsung diye bir spor yapıyor ve Çinçe öğreniyormuşsunuz doğru mu? Kung Fu aslında. Yıllardır yapıyorum ama iki aydır dizi ve sinema filmi çekimleri yüzünden ara verdim. Çinçe derslerine de şu anda ara verdim. Vaktim yok. Ama en yakında zamanda yeniden başlayacağım.

* Hayatınızda özel biri var mı ? Evet, var.

* 'Kabadayı' filmindeki rol arkadaşınız İsmail Hacıoğlu ile bir ilişki yaşadığınız önünde haberler çıktı. İsmail Hacıoğlu ile Ceyda Düvenci'nin ayrılma sebebi olarak siz gösterildiniz. O haber çıktığı zaman biz setteydik. Haberi görünce İsmail ile önce şaşırdık, sonra güldük, dalgamızı geçtik. İsmail ve Ceyda'nın ayrılığı ile hiç ilgim yok. İsmail yalnızca arkadaşım. Zaten benim sevgilim var.

* Kim olduğunu söylemiyorsunuz ama? Aslında özellikle saklamıyorum, ama insanların gözüne de sokmuyorum. Özelimi kendim yaşamak istiyorum.

* Güzel olmanızdan dolayı rahatsız oldunuz mu hiç? Hayır hiç rahatsız olmuyorum. Çünkü ben dışarıda çok gösterişli giyinmem. Ufak tefeğim, rahat saklanabiliyorum, göze batmıyorum. Seksi kıyafet giymem. Genelde hep spor kıyafet tercih ederim. Spor ayakkabı ve kot pantolon kombinasyonudur bütün kıyafetlerim.

HİÇ TACİZ EDİLMEDİM

* Eski oyuncular, bir yere gelmek için bazı fedakarlıklar yapmak gerektiğini söylerler. Sizden fedakarlık yapmanız istendi mi? Ben Antalya'dan İstanbul'a tek başıma geldim. Ailem de burada değildi. Ama yine de hiç böyle bir şey yaşamadım. Aldığınız eğitim, aile terbiyesi o kadar önemli ki. Sonuçta insanları seçebilmeyi öğretiyor size. Yani gazetelerde oyunculuk adına bazı ilanlar çıkıyor. Cahil insanlar o ilanlara inanıp gidiyorlar. Ondan sonra abuk subuk şeyler geliyor başlarına. Aileler mutlaka çocuklarının yanında olmalı. Ben böyle bir teklif ve taciz görmedim. Zaten artık Türkiye'de bu iş sektörleşti. Yapımcılar, oyuncular, yönetmenler belli. Türkiye'de abuk subuk şeyler yok. Herkes birbirini tanıyor. Bu tip oluşumları içlerinde barındırmıyorlar.

* Anneniz ve babanız sizi destekliyor değil mi? Evet, ama ilk başlarda beni yerden yere vuruyorlardı. Çünkü ben bu işin eğitimini almadım. Her dizide yavaş yavaş kendimi geliştirdim. Şimdi ikisi de 'Dudaktan Kalbe'yi izleyince ağladıklarını ve çok beğendiklerini söylüyorlar. Bu beni çok mutlu ediyor çünkü ilk defa oynadığım bir dizi üzerine yorum yapıyorlar.

* Kurduğunuz dublaj stüdyosu devam ediyor mu? Evet. Filmler, klipler çekiliyor. O da bizim garantimiz. Oyunculuk öyle bir şey ki, yüzünüze, gözünüze bir şey olsa, devam ettiremezsiniz. Kurduğumuz stüdyo bizim için bir dayanak.
Haberin fotoğrafları