kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 24 Eylül 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Pete Doherty

GQ dergisi stil sahibi ünlü erkekleri seçti

AA
Erkek magazin dergisi 'GQ', giyim kuşam ve görünümleriyle moda akımlarına öncü olmuş stil sahibi 50 ismi seçti. Kimi kıyafetleriyle, kimi saç modelleriyle, kimi aykırı duruşlarıyla bu listeye giren ünlü erkeklerden bazıları şöyle:

Steve McQueen: Sinema dünyasının efsane oyuncusunun ismi anıldığında akla, kızlar, hızlı otomobiller ve 'sert erkek' tavırları gelirdi. Oyuncu, bunların yanında 'V' yakalı tişörtleri ve buruşuk gömlekleriyle tarz yarattı.

KIYAFET GEORGE'U GİYER
David Bowie:
Top model Iman'ın eşi David Bowie'nin modaya ilgisi sadece eşinden ileri gelmiyor. Çılgın sahne şovlarıyla tanınan Bowie'nin kılıktan kılığa girme hızına bugüne kadar sadece Madonna yetişebildi.
Elvıs Presley: Kabarık, asla bozulmayan saçları, bol paçalı pantolonları ve deri ceketiyle o bir efsane.
George Clooney: Hafta sonu geçirdiği motosiklet kazasında kaburga kemiğini kırdığı için sıkıntılı olan Clooney, modanın ünlü ismi Giorgio Armani tarafından şöyle tanımlanıyor: "Akıllı, yakışıklı, eğlenceli... O, bir kıyafeti giydiğinde tek kelimeyle fantastik hale getiriyor. O kıyafetleri giymiyor, kıyafetler onu giyiyor...''

DEPP HEP KIŞKIRTIYOR
Muhammed Ali:
Ali, siyah takım elbiseleri, beyaz gömlekleri, koyu renk kravatları ve parlak ayakkabılarıyla tarz yarattı. Ünlü boksörün ringde giydikleri de servet değerinde. Öyle ki; Christie's müzayede evi, onun bornozunu 156 bin 500 dolara sattı.
Yves Saint-Laurent: Moda dünyasının efsane ismi... Jilet gibi ütülü, koyu renk takım elbiseleri ve kalın çerçeveli siyah gözlükleriyle tanındı.
Paul Newman: 'V' yakalı kazakları ve klasik kesimli pantolonlarıyla ön plana çıktı.
Johnny Depp: 'Karayip Korsanları' serisinin üçüncü filmiyle izleyici karşısına çıkan aktör için bu yapımın kostüm tasarımcısı Penny Rose, "O bir moda kışkırtıcısı" tanımlamasını yapıyor. Her zaman farklı bir tarz izleyen Depp, fuları ve kolları katlanmış gömlekleriyle moda akımı yarattı.
Kurt Cobain: Aykırı tarzıyla ön plana çıkan Cobain, enine çizgili kazakları, yırtık kot pantolonları, converse ayakkabıları ile de efsaneleşti.
Sean Connery: James Bond tarzını yaratan Connery, siyah takım elbisesi, beyaz gömleği ve cebindeki beyaz mendiliyle silahı bir araya getiren stili yarattı.
Marlon Brando: 'Baba' serisinin ünlü oyuncusu iki ayrı stili ölümsüzleştirdi. Birincisi başında siyah deri kepi, beyaz tişörtü ve montuyla asi genç, diğeri mafya babası karakteri. Her ikisini de başarıyla taşıyan Brando, giyim stiliyle de efsaneleşti.
Pete Doherty: 'Stil ikonu' olarak anılan Kate Moss ile yan yana ilginç bir ikili oluşturan bu çılgın şarkıcı, dar kot pantolonları, pantolonlarının içine soktuğu çizmeleri ve kafasında ilginç fötr şapkalarıyla tarz yarattı.
Haberin fotoğrafları