kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Ağustos 2007, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Milletvekillerine ücretsiz cep bilgisayarı dağıtılacak

Yeni Haber
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, milletvekillerine "cep- bilgisayarı" dağıtmaya hazırlanıyor. Piyasadaki değeri 800 YTL olan cep bilgisayraları milletvekillerine ücretsiz dağıtılacak.

Meclis'in, Nokia, Sony Ericsson, Palm, BlackBerry gibi şirketler tarafından üretilen el bilgisayarlarından hangisini seçeceği, ihale sonucunda belli olacak.

Milletvekilleri, bu bilgisayarlarla Wi-Fi (kablosuz) internet bağlantısı yapabilecek. Milletvekilleri, dağıtılacak olan cep bilgisayarları ile araştırma yapabilecek, asistanları ile mesajlaşabilecek ve diğer milletvekillerine mesaj atabilecek.

PC BİLGİSAYAR DA ALACAKLAR

Sürekli güncel bilgiler, Bilgi İşlem Müdürlüğü'nce servis edilecek. Proje kapsamında her milletvekiline bir PC bilgisayar da sağlanacak. Meclis'e alınacak el bilgisayarlarının markası ise henüz belli değil.

METSİS PROJESİ HAZIRLANDI

Meclis Başkanlığı ayrıca Meclis Enformasyon ve Telekomünikasyon Sistemleri (Metsis) Projesini hayata geçirecek. Proje kapsamında 23. Dönem vekillerine, Türkiye'de özellikle şirketlerin yöneticileri tarafından yoğun olarak kullanılan PDA (el bilgisayarı) cihazları verilecek.

(ANKA)