kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Ağustos 2007, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

İstinyePark Eylül'de açılıyor

Yeni Haber
Orjin Grup ve Doğuş Grubu ortaklığıyla İstanbul'da hayata geçirilen yeni alışveriş merkezi İstinyePark'ın Eylül ayında hizmete açılacağı bildirildi.

Toplam 87 bin metrekare mağaza alanı olmak üzere toplam 270 bin metrekare inşaat alanına sahip İstinyePark 'ta 300 mağaza yer alacak.

Türkiye'de ilk ya da en büyük mağazasını İstinyePark'ta açacak olan markalar arasında Armani Jeans, DKNY Jeans, Dolce & Gabbana, Ferre, Gucci ve Paul Smith gibi moda dünyasının önde gelen isimleri bulunuyor.

İstinyePark, dünya markalarının yanı sıra aralarında Vakko, Beymen, Boyner, Mudo Concept, Gilan, Machka, Derishow, Ramsey, Kip gibi önde gelen Türk markalarına da bünyesinde yer verecek.

İstanbul'da toplam 200'ün üstünde modacıyı bir araya getiren tek alışveriş merkezi özelliğine sahip olduğu bildirilen İstinyePark'ta, 300'e yakın mağaza, 40'a yakın cafe ve restoran, biri İstanbul'un tek 3 boyutlu IMAX teknolojisine sahip sinema salonu olmak üzere toplam 12 sinema salonu ile AFM yer alacak. İstinyePark'ta, 6 bin metrekare alana yayılmış, açık-kapalı havuzları, büyük bir SPA'sı bulunan spor ve yaşam merkezi olan Hillside City Club da hizmet verecek.

İstinyePark'ın, açık alanda yer alan Park bölümünde, Türkiye'deki alışveriş merkezlerinde bir ilk olduğu ifade edilen alışveriş caddesi uygulamasına yer verildi. Alışveriş caddesi yeşil park alanı yanı sıra dünya modasına öncülük eden mağazaların sıralandığı sokakları ile bir şehir meydanını çağrıştıracak şekilde düzenlendi. Burberry, Chloe, Coach, Etro, Louis Vuitton, Paul Smith gibi dünya markalarının yer alacağı bu meydana otomobil ile de girilebilecek.

Osmanlı mimarisinden esinlenerek oluşturulduğu belirtilen Pazar Yeri'nde ise, kasap, manav, balıkçı ve baharatçı dükkanları yer alacak.

(ANKA)