kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Ağustos 2007, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

DTP ikinci turda da boş oy atacak

Yeni Haber
DTP Grubu bugün sürpriz bir şekilde toplandı. Yaklaşık 6 saat süren toplantıda, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanılan boş oyların diğer turlarda da tekrarlanması benimsendi. DTP Grubu, daha önce dile getirdikleri Abdullah Gül'ün "Kürt sorunu" konusunda bir söylem geliştirmesi halinde tutumlarını değiştireceklerini de ifade ettiler.

DTP Grubu, TBMM'de bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı seçim süreci başta olmak üzere bir dizi konuyu ele aldı. Milletvekillerinin hangi komisyonlarda görev alacağının da konuşulduğu toplantı, Ahmet Türk başkanlığında yapıldı ve yaklaşık 6 saat sürdü. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda boş oy kullanılmasının diğer turlarda da sürdürülmesi benimsenirken, bu tutumun Abdullah Gül'ün "Kürt sorunu" konusunda mesaj vermesi halinde Gül'e oy verilmesi yönünde değişmesi benimsendi.

YEZİDİ KATLİAMINA HEYET GÖNDERME ERTELENDİ

Irak'ta Yezidilere gerçekleştirilen intihar saldırısında yüzlerce kişinin ölmesiyle ilgili olarak DTP MYK'da alınan karar uyarınca bir heyet gönderilmesi, bugün yapılan toplantıda bir süreliğine ertelendi. Edinilen bilgiye göre erteleme kararında bölgede bulunan "Kürt yöneticilerin Bağdat'da bulunması" etkili oldu.

(ANKA)