kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 2 Mart 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Yağış uyarısı Haritalı

SABAH İNTERNET
Yeni Haber
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre yurdumuzun bugün Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre dün gece Trakya'da başlayan yağışların bugün; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun Batısı ile Güneydoğu Anadolu bölgesini etkisi altına alması bekleniyor.

Bugün genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun Doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in İç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun Kuzeybatısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Batı Karadeniz'in batısında da 'etkili' olacağı tahmin ediliyor.

Pazartesi günü doğu bölgelere doğru hareket edecek yağışlı havanın, Karadeniz, İç Anadolu'nun Kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun Kuzey ve Doğusu ile Güneydoğu anadolu'nun doğusunda etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.

Yağış alan yerlerde hava sıcaklığının pazar ve pazartesi günleri hissedilir derecede ( 6 ila 8 derece) azalması, ancak salı günü batı bölgelerden başlayarak tekrar artması bekleniyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNLERİ