kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Şubat 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

5 günlük hava tahmini HARİTALI

Yeni Haber
Soğuk havanın, Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere, yurdun iç ve doğu kesimlerinde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu gece bazı illerde en düşük hava sıcaklıkları, sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 33, Ağrı'da 31, Kars ve Erzincan'da 30, Ardahan'da 29, Muş'ta 22, Tunceli, Sivas ve Kayseri'de 20, Bingöl'de 19, Bayburt'ta 18, Gümüşhane'de 17, Hakkari'de 16, Elazığ ve Çorum'da 15 derece ölçüldü.

Yapılan son tahminlere göre, hafta ortasına kadar yurt genelinde yağış beklenmiyor. Pazartesi ve salı günleri batı kıyılarının parçalı çok bulutlu, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçmesi, çarşamba günü Kıyı Ege'de, perşembe ve cuma günleri Türkiye'nin güneybatı kesimlerinde yağmur şeklinde kısa süreli yağış geçişlerinin görülmesi tahmin ediliyor.Hafta boyunca Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere, yurdun iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığında batı kesimlerde önemli bir değişiklik beklenmezken, iç ve doğu bölgelerde gündüz sıcaklıklarının güneşlenme ile birlikte 2 ila 4 derece artacağı, gece sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde hafta boyunca kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda görülebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.