kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Şubat 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Bingöl'de, 10 terörist öldürüldü

AA
Yeni Haber
Bingöl'de sürdürülen operasyonlar sonucu, 10 teröristin ölü ele geçirildiği bildirildi.

AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Bingöl'ün Ortaçanak köyü kırsalında 3 gündür süren operasyonlar sonucunda bir grup teröristle sıcak temas sağlandı.

Güvenlik güçlerinin ''teslim ol'' çağrılarına ateşle karşılık veren 10 teröristin, silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildiği belirtildi.

Operasyon sırasında belirlenen sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi bulunduğu kaydedildi.

GENELKURMAY: OPERASYONLAR ARALIKSIZ SÜRDÜRÜLECEKTİR

Genelkurmay Başkanlığı, Bingöl'ün Yukarı Karayayla bölgesindeki operasyonda karşılaşılan 10 teröristin, çıkan çatışmada etkisiz duruma getirildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan konuya ilişkin bilgi notunda, şöyle denildi:

''3 Şubat 2008 tarihinde Bingöl ili Yukarı Karayayla bölgesinde icra edilen operasyon esnasında karşılaşılan ve 'teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık veren 10 terörist, çıkan çatışma sonucu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir.

Ayrıca teröristlere ait sığınak ve depolarda çok miktarda yaşam malzemesi, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla, terör örgütüne yönelik operasyonlarını aralıksız ve kararlılıkla sürdürecektir.''