kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 23 Eylül 2007, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
TİCARET, TURİZM VE KONUT İMARLI 73 dönümlük arsanın ticaret, turizm ve konut imarı bulunmasının, değerini daha da artırdığı dile getiriliyor.

Toprak'ın Libadiye arsası satışa çıktı

Meltem ERSOY EKONOMİ
Toprak'ın 73 dönümlük Libadiye arsası 28 Eylül'de direkt veya yüzde 30'u ön ödemeli olarak Toprak'a gitmek üzere hasılat paylaşımı modeliyle satılacak..
Toprak Grubu'na ait olan ve İstanbul Anadolu Yakası'ndaki en değerli bölgelerden birinde yer alan Libadiye arsası satışa çıktı. Daha önce de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılması planlanan, ancak Toprak Grubu'nun talebi üzerine satışı ertelenen arsanın büyüklüğü 73 bin 571 metrekare. Ticaret, turizm ve konut imarı bulunan arsanın satışını gazetelere verdikleri ilanlarla duyuran Toprak Grubu, arsanın ya tamamını satacak ya da hasılat paylaşımı modelini benimseyecek. Arsa, Koç Holding ve Soyak Göztepe konut alanının hemen yanında bulunuyor. 28 Eylül'de saat 15.00'te Çamlıca Libadiye Caddesi'ndeki Toprak Air'de gerçekleştirilecek olan ihaleye başvurmak için 27 Eylül'e kadar danışman firmalar Ak Yatırım ve P&D Gayrimenkul'e başvurarak İhale Katılım Formu almak gerekiyor.

ONAYLA KABUL
Ancak ihale ilanında ilginç bir not da göze çarpıyor. Buna göre, "İhalede verilecek teklifler ancak gayrimenkul sahibinin onayıyla geçerlilik kazanacak." Yani, gayrimenkul sahibinin onay vermediği kişi ya da kurumlar ihaleye giremeyecek. Gayrimenkulün sahibi Toprak Seniteri ve Turizm İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ olarak gözüküyor. Bu arada, ihalenin de direk arsa satışı veya yüzde 30 ön ödemeli hasılat paylaşımı modeliyle satılacağı ifade ediliyor.