kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Eylül 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
95 kilo olan Ömer Burak Çarboğa’nın (solda), zayıflama isteği, talihsiz gencin hayatına mal oldu.

İnternetten aldığı diyet hapı öldürdü

Harun SİVRİKAYA / MERKEZ
Satışı yasak zayıflama ilacını ailesinden gizli internetten alan 19 yaşındaki gencin, karaciğerinde oluşan hasar yüzünden öldüğü iddia edildi..
Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklandığı halde satışı devam eden Lida adlı zayıflama hapı yüzünden hayatını kaybeden Kanal 1'in Bilgi İşlem Müdürü Ertan Geyik'in ardından bir başka acı haber, Burdur'dan geldi. 19 yaşındaki Ömer Burak Çarboğa adlı gencin, eczanelerde satışının yasak olduğu başka bir diyet hapı yüzünden hayatını kaybettiği iddia edildi.

HALSİZLİK ŞİKÂYETİYLE GİTTİ
1.75 boyunda ve 95 kilo ağırlığında olan Çarboğa, internet üzerinden temin edilen zayıflama ilacını kullandıktan sonra halsizlik ve kaşıntı şikâyetiyle hastaneye kaldırıldı. Şubattan beri ilacı kullanan gence, sarılık teşhisi konuldu. Karaciğerinin bittiği ve beyninde tümör oluştuğu belirlenen Çarboğa, sevk edildiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi'nde toksik hepatit nedeniyle yaşamını yitirdi. Doktorlar, karaciğere zararlı kimyasalların alınmasıyla meydana gelen hasar anlamına gelen toksik hepatite, kullandığı diyet hapının neden olabileceğini söyledi. Talihsiz gencin babası "Bizim ciğerimiz yandı. Bu işin üzerine gidilsin" dedi. Çarboğa'nın kesin ölüm sebebi otopsinin ardından belli olacak.