kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Eylül 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
‘ŞEHRİNİ EN İYİ TEMSİL EDEN TAKIM’ .... Erivan-Kahire basket maçında da kavga çıktı. Olay üzerine Erivan takımı diskalifiye edildi. 2 bin 500 Ermeni asıllı vatandaşın katıldığı Turnuva’da İstanbul takımı başarılı oyunların yanı sıra "kentini en iyi temsil eden takım" ödülü de aldı.

'Pis Türk köpekleri'

GÖKÇEN KESGİN
Ermenistan'da dördüncüsü düzenlenen 'diaspora' oyunlarına kavgalar damga vurdu. İstanbul takımına hakaretler gelince kavga çıktı, polis sahaya indi, maç 15 dakika durdu..
Ermenistan'ın başkenti Erivan'da geçen hafta, farklı ülkelerde yaşayan Ermenilerin yarıştığı Dünya Ermeni Olimpiyatları düzenlendi. Dört yılda bir düzenlenen oyunlara bu kez spor değil çirkin saldırılar damgasını vurdu. Takımlar arasında çıkan sürtüşmelerin tekme tokat kavgalara dönüştüğü olimpiyatta Amerikalı Ermenilerin erkek basket takımı, Türkiye'den katılan İstanbul takımına saldırdı. Glendaleİstanbul erkek basketbol maçında Amerikalı basketçiler, maç sırasındaki ikili mücadelede bir Türk oyuncuya dönüp "Pis Türk köpekleri" diye sataştı. İşte o anda saha karıştı...

'BUNLAR BİR ŞEYDEN ANLAMAZ'
İtişmeler arasında yumruklar, tekmeler konuştu. İki takımın görevlileri kavgayı ayırmayı başaramayınca sahaya polis de indi. 15 dakika süren arbedeyi Ermeni gazeteci Onnik Krikoryan kendi internet sitesinde dakika dakika anlattı. Kavganın fotoğraflarını da basan Krikoryan, "Zaten iki takım arasındaki gerilim hissedilmeyecek gibi değildi. Ancak olayın bu kadar büyüyeceğini kimse tahmin etmiyordu" dedi. Glendale takımının bir oyuncusunun da tribüne dönerek, "Bunlar Türkiye'den. Hiçbir şey anlamaz" diye bağırdığın yazdı.

'ONLAR YARI ERMENİ'
İddiaları reddeden Amerikan takımı ise "Böyle bir hakarette bulunmadık. Kavgayı onlar bize hakaret ederek başlattı. Zaten onlar tam değil yarı Ermeni" diye konuştu. Olayı, haber sitesi eurasianet'e değerlendiren Krikoriyan ise "Türkiye'de yaşayan Ermenilere karşı dışarıda bir önyargı var. Ermeni diasporasının Hrant Dink'e karşı önyargılı olma nedeni de buydu" diye yazdı.
Haberin fotoğrafları