kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 28 Ağustos 2007, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

İstinyePark'ta klasik pazar yeri de lüks mağazalar da var

Fashion Zone adlı güneş ışığını geçiren yüksek tavanlı bölümdeki 3 katta dünyanın en lüks mağazalarını buluşturacak olan İstinye Park'ta Türk markaları da en gösterişli mağazalarıyla yer alacak..
İLİŞKİLİ HABERLER
İstinyePark'ta klasik pazar yeri de lüks mağazalar da var
Orjın Grup ve Doğuş Grubu ortaklığıyla İstanbul İstinye'de hayata geçirilen İstinyePark Alışveriş Merkezi, 87 bin metrekare kiralanabilir alan ve 300'e yakın markayla Türkiye'deki lüks markaların boy gösterdiği bir alışveriş merkezi olacak. 12 Eylül'de açılacak İstinyePark'taki mağazalar 5 bin kişiye istihdam yaratacak. Farklı mimarisi ve marka konumlanmasıyla uzun süredir tüm markaların yer almak için can attığı bir merkez olan İstinyePark, dünyaca ünlü markaların da ilk kez kendi mağazalarıyla tüketiciye ulaştığı bir yer olacak. Armani Jeans, DKNY Jeans, Dolce&Gabbana, Ferre, Gucci ve Paul Smith kendi mağazalarını açarken; Vakko, Beymen, Boyner, Mudo Concept, Gilan, Machka, Derishow gibi markalar da en geniş metrekaredeki mağazalarını bu mekanda açmayı tercih etti. Toplam 200'ün üstünde moda markasını bir araya getiren tek alışveriş merkezi özelliğine sahip İstinyePark'ta, 300'e yakın mağaza, 40'a yakın kafe ve restoran, biri İstanbul'un tek 3 boyutlu IMAX teknolojisine sahip sinema salonu olmak üzere toplam 12 sinema salonu ile AFM yer alacak. Ayrıca, Hillside City Club da 6 bin metrekarelik alanda hizmet verecek.

ALIŞVERİŞ CADDESİ
İstinyePark'ın, açık alanda yer alan Park bölümünde, Türkiye'deki alışveriş merkezlerinde bir ilk olan alışveriş caddesi yer alacak. Bu cadde; yeşil park alanı, su ve lazer oyunlarıyla bezenmiş havuzu, dünya modasına öncülük eden mağazaların sıralandığı sokakları ile bir şehir meydanını çağrıştıracak. Burberry, Chloe, Coach, Etro, Louis Vuitton, Paul Smith gibi dünya markalarının yer alacağı bu meydana otomobil ile girmek ve valet parking hizmetlerinden yararlanmak mümkün olacak. Yüksek tavanları ve gün ışığını süzen tavan tasarımı da mekana özel bir atmosfer kazandıracak.

12 EYLÜL'DEKİ AÇILIŞ İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMA SÜRÜYOR

İstinyePark'ta, özgün mimarisi ve cam kubbesinin yanı sıra ağaçlandırılmış açık alanları, üç bin araçlık otoparkı, bir şehir meydanı formu ile birleşen alışveriş caddesi bulunuyor. 12 Eylül'de kapılarını açacak olan İstinyePark'ta dün itibariyle inşaat son hızıyla devam ediyor.